Tatlıses’in koruması Polat Alemdar çıktı

Ankara’da yakalanan çete elemanlarından birinin üzerinden ‘Polat Alemdar’ adına düzenlenmiş sahte kimlik çıktı.

ANKARA’DA önceki gün düzenlenen operasyonda aralarında İbrahim Tatlıses’in korumalarının da bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı. Hemen ardından sanatçı Tatlıses de konuyla ilgili sorgulandı. İddialara göre Tatlıses bir menejer ile para meselesi yüzünden sorun yaşadı. Ölüm tehditleri alan Tatlıses çeteden yardım istedi. Devreye giren zanlılar menejeri tehdit etti. Çete üyelerinin yüzbaşı üniforması ile sahte MİT ve subay kimlik kartlarını kullanarak kendilerine devlet görevlisi süsü verdikleri de belirlendi.

ESKİ EMNİYETÇİ İFADE VERDİ

ÇETENİN ayrıca eski MİT’çi Korkut Eken’in adını kullanarak adam kaçırdıkları ve esnaftan haraç aldıkları öne sürüldü. Kimliklerden birinin üzerinde ‘Kurtlar Vadisi’nin başrol oyuncu ‘Polat Alemdar’ yazılı olması dikkat çekti. Zanlılar iki gün süren sorgularının ardından dün savcılığa sevk edildi. Bu arada çetenin lideri olduğu iddia edilen Kasım Z. ile telefon görüşmelerinin saptandığı belirtilen eski Emniyet Genel Müdürü Yardımcısı Ertuğrul Çakır da adliyeye gelerek savcı Mustafa Kelkit’e ifade verdi.

‘KURTLAR VADiSi’NDEN DAVACIYIM

Kayserili bir vatandaş, çocuğuna kötü örnek olduğu gerekçesiyle Kurtlar Vadisi dizisinin yayından kaldırılması için dava açtı

KAYSERİ’DE oto ve emlak alım satımı yapan Seyfi Doğan (38), Kurtlar Vadisi dizisinin çocuklara ve gençlere kötü örnek olduğunu savunarak, mahkemeye başvurdu. Dizinin yayından kaldırılmasını talep eden Doğan, ‘6 yaşında bir çocuğum var. Oyuncağı değil, kitapları değil, Kurtlar Vadisi dizisini takip ediyor. Filme bakmak için evde terör estiriyor. Psikolojisi bozuldu’ dedi.

DİZİNİN Türk toplumunu rencide ettiğini savunan Doğan şunları söyledi: ‘Kurtlar Vadisi ‘mafya gerekirse savcıyı öldürür’ misyonunu aşılayarak Türk toplumunun mülk ve can güvenliğini tehlikeye sokuyor. Çocuğumun düzelmesi için diziyi yapan şirketten ayrıca 10 bin YTL tazminat talep edeceğim.