Tavsanli Türk Halk Müzigi solist yarismasinda iki dalda birinci oldu

KÜTAHYA - Gençlik ve Spor Müdürlügü, Gençlik Hizmetleri Daire Baskanligi tarafindan Kurum, Kurulus ve Dernekler arasinda düzenlenen Türk Halk Müzigi yarismalarinda Tavsanli Musiki Dernegi kiz ve erkek gruplarinda iki birincilik aldi.

Tavsanli Musiki Dernegi solisti Hülya Yüksek ve Ismail Erçek 10-11 Aralikta yine Antalya da gerçeklestirilecek olan Türkiye Finallerine katilacak. Tavsanli Musiki Derneginde solist ve ayni zamanda çalgi aleti egitimi veren Ahmet Günay, Gençlik ve Spor Müdürlügü, Gençlik Hizmetleri Daire Baskanligi tarafindan düzenlenen yaris için yöre türküleriyle hazirlik yaptiklarini ifade etti. Hülya Yüksek Için “Gülün dibi” adli türküyü, Ismail Erçek içinde yine yöre türkülerinden “Meseden gel meseden” adli eseri seçerek elemelerde sahneye çiktiklarini belirten Günay, “Gruplarinda her iki solistimiz de türkülerini güzel bir biçimde yorumlayarak finale gitmeyi hak etti” seklinde konustu.

Tavsanli Musiki Dernegi Baskani Serif Yeginer, dernek olarak yürütülen müzik çalismalariyla ilçede önemli bir kültürel faaliyeti yürüttüklerini söyledi. Tavsanli Belediyesi, Tavsanli Ticaret Odasi, Tavsanli Bakkallar ve Bayiiler Odasi, Tavsanli Tasiyicilar Kooperatifi, Tavsanli Linyit Spor Kulübü ve Tunçbilek Belde Belediyesi’nin kendilerini her zaman destekledigini belirten Yeginer, tesekkür etti.