Tavukçu mecburen balıkçı oldu

Kuş gribinin ülke gündeminin başında yer alması tavukçuluk sektörünü üst düzeyde olumsuz etkiledi.

Kuş gribinin gündemi meşgul etmesiyle birlikte satışlarının durduğunu, iş yapamaz hale geldiklerini söyleyen tavukçular, mağdur durumda kaldıklarını, faturalarını, dükkan kiralarını ödeyemez hale geldiklerini dile getirdi.

Olumsuz gidişata dur diyen bazı tavukçular, arayış içine girerek değişik alanlara yönelmek zorunda kaldı. Bunlardan sadece birisi olan Cumhuriyet caddesindeki Sayın Tavukçuluğun sahibi Nejdet Sayın, balıkçılık yapmaya başladı ve tavuklardan boşalan vitrinini balıklarla doldurdu.

Kuş gribinin çıkmasının ardından vatandaşların vitrinde tavukları gördüğünde hemen karşı kaldırama geçtiğini anlatan Sayın “Tavuk vitrinlerinin önünden bile geçmeye korkuyor vatandaşlarımız. Bir hafta içinde bir tane dahi tavuk satamadım. Bende mecburen alan değiştirmek zorunda kaldım. Şimdi balıkçılık yapıyorum” dedi.

Kuş gribiyle birlikte satışlarının bir anda bıçak gibi kesildiğini balıkçılıkla uğraşmak zorunda kaldığını dile getiren Necdet Sayın, bu şekilde bozulan işlerini düzeltmeye çalıştığını ifade etti. Tavukçuluk ruhsatı olduğunu ancak mecburen balıkçılık yapmak zorunda kaldığını belirten Necdet Sayın, kuş gribinin bir an önce sona ermesini ve eski mesleği tavukçuluğa dönmeyi dört gözle beklediğini sözlerine ekledi.