TAYAD’lıların kimlikleri belli oldu

Trabzon'da basın açıklaması yaparken saldırıya uğrayan 9 TAYAD'lının kimliği belli oldu.

Trabzon Atatürk Alanı’nda bugün öğle saatlerinde TAYAD adına basın açıklaması yaparken vatandaşlarla arbede yaşayan 9 TAYAD’lının kimliği belli oldu. İki üye geçen yılkı eylemlerde de yer almıştı.
Trabzon’da 2005 yılında yaşanan olayların ardından bugün de yine TAYAD’lılarla vatandaşlar karşı karşıya geldi. F tipi cezaevlerini protesto etmek amacıyla bugün Atatürk Alanı’nda basın açıklaması yapan ve daha sonra vatandaşlarla yaşanan gerginliğin arbedeye dönüşmesi sonrası 9 TAYAD’lı, güvenlik güçleri tarafından güçlükle emniyete götürülmüştü. Burada bir süre bekletilen 9 kişi, daha sonra sağlık raporu alınması için gruplar halinde Numune Hastanesi’ne götürüldü. Hastaneye götürülmesi sırasında grup üyelerinin tahriki karşısında, emniyet güçlerin sağduyulu davrandığı gözlendi.

9 TAYAD’lı sağlık kontrollerinin ardından yeniden emniyete götürülürken, Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatı doğrultusunda burada kalacağı mahkemeye ne zaman çıkacağına savcılığın karar vereceği belirtildi. 9 TAYAD’nin isimleri şöyle: Çetin Güven, Emre Bakır, Uğur Taşkın, Özlem Karataş, Dicle Ürünay, Süleyman Gültekin, Onur Uzun, Funda Bulut ve Özcan Altuntaş.

6 ve 10 Nisan 2005 tarihinde olaylara karıştığı belirlenen TAYAD üyelerinden Çetin Güven ve Emre Bakır da bugünkü olaylarda yine yer aldı.