Tayland’da amigoluk yarismasi

BANGKOK - Tayland'in baskenti Bangkok'ta amigoluk yarismasi yapildi.

Ponponluk yarismasina bu yil Avustralya sampiyonu Black and White da katildi. Yarismak için degil, ancak yarismacilara moral vermek için gelen Avustralya sampiyonu yine klasik ve heyecanli hareketlerle izleyenleri heyecanli anlar yasatti.
Sahaya sirasiyla çikan takimlar en güzel hareketlerini sampiyonluk, birinciligi için sergiledi. Kiyasiya yapilan mücadelede çok renkli ve heyecanli görüntüler izleyenler tarafindan büyük bir begeni ile izlendi. Podyuma sirasiyla Tarent, Lions, Wolves, Go-Fight-Win, Santhapol, BMC, Swan, DPU Burapha Üniversitesi, Bangkok Üniversitesi, Ramkhamheng Üniversitesi ve Twister takimlari çikti. Tüm takimlar birbirinden güzel ponponluk danslari sergiledi. Yarismada Bangkok Üniversitesi sampiyon, Swan ikinci, DPU Burapha Üniversitesi de üçüncü oldu. Büyük sevinç yasayan sampiyon takimin dansçisi olan Ratchanee Shankaew söyle konustu: “Kendimle gurur duyuyorum, 6. yilda sampiyon olduk, 6 yildir hep katiliyoruz ve en sonunda istedigimiz aldik. Hepimiz mutluyuz, bunu dünya sampiyonlugunda yine derece alarak kanitlamak istiyoruz”
Amigo yarismasina misafir olarak katilan Avustralya takimindan Aaron Thaen ise burada bulunmaktan çok mutlu olduklarini, Bangkok’taki her ani özleyeceklerini söyledi. Baska bir takim elemani olan Emmon Daimons ise Tay amigo birligine bu olayi organize ettikleri için tesekkür etti ayrica burada bulunmaktan son derece mutlu olduklarini belirtti. Üçüncü olan takimdan Soodjai Ngamdarn, bu sene ellerinden geleni yaptiklarini ancak bir türlü birinciligi yakalayamadiklarini, gelecek sene daha iyi hazirlanip mutlaka sampiyon olacaklarini söyledi. Panyaporn Jindawath ise üzülmediklerini, ancak daha çok destege ihtiyaçlari oldugunu, morale ihtiyaçlari oldugunu söyledi. Gelecek yil mutlaka sampiyon olacaklarini iddia etti.