Tayland’da korku filmi gerçek oldu

Tayland'ın kuzeyinde birkaç ay önce çekilen korku filmi gerçek oldu.

Filmin yapımından birkaç ay sonra filmin çekiminin yapıldığı yerde filmdeki gibi sel baskınları oldu ve filmde rol alan birçok oyuncu filmdeki rollerinde olduğu gibi bu sellerde can verdi. Sellerden kurtulabilen ve şu anda çadırlarda yaşayan köylüler ise köylerinde çevrilen filmin kaderlerini etkiledikleri fikrine kapılmış durumda.

Sellerden etkilenen bir okulun müdürü Adul Muangmee, yaşadıklarına inanamadıklarını ve bunun nasıl bir tesadüf olabileceğini düşündüklerini belirtti. Muangmee, hala o anı düşününce tüylerinin diken diken olduğunu söyledi. 69 yaşındaki Lam Fongfoo ise kendinin filmde rol aldığını söylerken, hayatta kalmasını torununa borçlu olduğunu aktardı. Seller sarasında torununun kendisini sürükleyerek tepeye kadar çıkardığını belirten Lam, filmin yapımcılarının şehri ziyaret etmeleri gerektiğini ifade etti.

Filmin yapımcıları ise filmi tekrar yayınlamayı düşündüklerini ve bütün geliri sellerden etkilenen köylülere vereceklerini açıkladı. Tayland ın kuzeyinde geçtiğimiz hafta 3 gün boyunca yağan sağınak yağmurlar sonucu birçok yerde sel felaketi yaşanmış ve 5 binin üzerinde insan hayatını kaybetmişti.