Taylandlı Bakan Türk girişimcilerden eğitimde daha fazla yatırım istedi

Tayland'daki Türk okulunun uluslararası yarışmalarda dereceye giren öğrencileri, Tayland Bilim ve Teknoloji Bakanı Peerapan Palusuk'u makamında ziyaret etti.

Tayland’daki Türk okulunun uluslararası yarışmalarda dereceye giren öğrencileri, Tayland Bilim ve Teknoloji Bakanı Peerapan Palusuk’u makamında ziyaret etti. Bakan Palusuk, Türk girişimcilerden ülkesinde eğitim alanında daha fazla yatırım yapmalarını istedi.

Tayland’daki Türk okulları, başarılarına her geçen gün yenilerini ekliyor. Tayland’da bulunan Chindamanee (Elmas Koleji), Siriwat (Onur Koleji), Wichai ( Fatih Koleji), Pan-Asia Uluslararası Koleji öğrencileri, ülkelerini uluslararası yarışmalarda temsil etmeye devam ediyor.

Türk okulu öğrencileri ve yöneticileri, Bilim ve Teknoloji Bakanı Peerapan Palusuk’u makamında ziyaret etti. Bakan Palusuk, Tayland’ı uluslararası olimpiyatlarda temsil eden öğrencilerle tanışarak, aldıkları ödüller ve gittikleri ülkeler hakkında sorular sordu.

Tayland’daki Türk okullarının bağlı bulunduğu Marmara Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ufuk Civelek, Taylandlı Bakan’a eğitim alanında yapacakları yenilikler hakkında bilgi. Ayrıca el yapımı çini tabak hediye etti.

Bilim ve Teknoloji Bakanı Peerapan Palusuk, ziyarette yaptığı konuşmada, “Ben Tayland’daki Türk okullarının öğrencilerini tebrik etmek istiyorum. Burada öğrencilerin değişik ülkelerden madalya aldığını görüyoruz. Bu da Türk okullarında verilen eğitimin iyi olduğunu gösteriyor.” dedi. Türk eğitim sisteminin başarılı olduğuna değinen Bakan, öğrencilerin iyi fırsatlar elde edebileceklerini belirtti.

Tayland olarak tüm yatırımcılara kapılarının açık olduğunu ifade eden Bakan, Türk girişimcilerinin eğitim alanında daha çok yatırım yapmaları gerektiğini kaydetti.

Marmara Eğitim Kurumları Genel Müdürü Yardımcısı Ömer Faruk Karaçam, ziyaret ile ilgili Cihan Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, Tayland’daki 4 Türk okulunun başarılarını Bakan’a anlattıklarını anlattı.

Tayland’daki Türk okulları, yaptığı hizmetler ve başarılarından dolayı, Tayland’ın en önemli ödülü olan “Kral Ödülü”ne birden fazla kez laik görüldü.