Taylor’dan Hillary Clinton’a destek

Ünlü Amerikalı oyuncu Elizabeth Taylor, destekçisi olduğu Hillary Rodham Clinton'ın başkanlık seçimi kampanyasına 2 bin 100 dolar bağışladı.

Hollywood’daki diğer ünlü oyuncular da 2008’de yapılacak başkanlık yarışı için yavaş yavaş taraflarını açıklamaya başlarken, Liz Taylor, Demokrat Parti New York senatörü Clinton’a bağış yaparak tercihini ortaya koydu.

Taylor yaptığı açıklamada, “Senatör Hillary Clinton’ı başkanlık yarışında destekliyorum çünkü kendisine ait çok güçlü bir aklı var. Onun düşünme biçimini seviyorum. O, hükümette, diplomaside ve siyasette uzun yıllara dayanan bir deneyimi olan çok becerikli ve zeki bir lider” ifadelerini kullandı.

74 yaşındaki Taylor’un sözcüsü Dick Guttman, aktrisin, bireysel destekler için belirlenen üst limit uyarınca 2 bin 100 dolar destek verdiğini açıkladı.

Clinton’a siyahi rakip

Bu arada Amerikan siyasetinin yükselen yıldızı Barrac Obama, Demokrat Parti’nin başkan adaylığı kampanyasını resmen başlattı. ABD’nin ilk siyah devlet başkanı olma yolunda ilerleyen Obama, Hillary Clinton’ın en büyük rakibi olarak gösteriliyor.

Obama, Demokratların başkan adayı seçilmesi halinde önümüzdeki yıl yapılacak başkanlık yarışında ipi göğüslerse, ABD’nin ilk siyah başkanı olacak.