TBMM Başkanı Arınç Funda Arar’ın konserini dinledi

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Bülent Arınç, bu yıl 466.sı düzenlenen Uluslararası Manisa Mesir Festivali dolayısıyla geldiği memleketi Manisa'da, Funda Arar'ın konserine katıldı.

Zaman zaman alkışlarıyla ünlü şarkıcı Arar’a eşlik eden Arınç, konseri sonuna kadar izledi. Hareketli ve uzun türküleriyle dinleyenlerin beğenisi kazanan ünlü sanatçı Arar’ın konseri iki saat sürdü. Konsere havai fişek gösterileri ayrı bir renk kattı.

Belediye Başkanı Bülent Kar, ünlü sanatçı Funda Arar’a mesir macunu hediye etmek için sahneye geldi. Ancak Kar, elindeki paketi sanatçıya vermeden önce mesir macununun içinde kaç çeşit baharat olduğunu sordu. Funda Arar ise, Mesir Festivali’nin bu yıl 466.sı kutlandığı için hemen 466 diyeceğine 666 dedi. Bu kez Başkan Kar’ın koruması Funda Arar’a kopya vererek mesir macununun 41 çeşit baharattan yapıldığını hatırlattı. Daha sonra Funda Arar, Başkan Kar’ın korumasının yardımıyla mesir macununun 41 çeşit baharattan olduğunu söyledi ve içerisinde mesir macunu olan paketi almaya hak kazandı.

Daha sonra sahneye Meclis Başkanı Bülent Arınç davet edildi. Arınç, hemşerilerini selamladıktan sonra çok mutlu olduğunu ifade ederek, Funda Arar’a övgüler yağdırdı. Arınç, “Funda Arar, son yıllarda yetişmiş en değerli sanatçımız. Muhteşem sesi ve fevkalâde yorumuyla Türk sanat ve pop müziğinin en değerli sanatçılarından birisi oldu. Onu Manisa’da görmek bizi ayrıca çok sevindirdi.” dedi. 466 yıllık geleneğin devam ettiğini hatırlatan Arınç, bu hafta içerisindeki etkinliklerle birlikte pazar günü de mesirin açılış törenine katılacağını söyledi.

Daha sonra Funda Arar, Meclis Başkanı Arınç ve Belediye Başkanı Kar’a son albümünü hediye etti.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği konsere AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Çerçi, Vali Vekili Turan Eren, Belediye Başkanı Bülent Kar, AK Parti İl Başkanı Zülfikar Grcan, İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz da katıldı.