TBMM’deki silahlı eylemciyi milletvekili ikna etti

TBMM girişinde başına silah dayayıp polisleri alarma geçiren vatandaş, polisler ve AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir'in çabaları sonucu ikna edildi.

TBMM girişinde başına silah dayayıp polisleri alarma geçiren vatandaş, polisler ve AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir’in çabaları sonucu ikna edildi.

Daha önce de benzer eylemler yapan ve dolandırıcılıktan sabıkası olduğu öğrenilen Ömer Faruk. B. isimli şahıs, elindeki silahı da polise verdi. Sabah 09.00 sıralarında Meclis Dikmen giriş kapısı önüne 07 BLS 60 plakalı aracıyla gelen bir kişi, dolandırıldığı iddiasıyla aracın içindeyken başına silah dayayıp canına kıymak istediğini söyledi. Olay üzerine Meclis’te görevli polisler alarma geçti. Takviye emniyet güçlerinin de gelmesiyle çevrede geniş önlem alındı. Meclise giriş çıkışlarda yapılan kontroller sıklaştırıldı.
Eylemci yaklaşık bir saat süren çabalar sonucu AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir tarafından ikna edildi. Gözaltına alındıktan sonra TBMM polis noktasına götürülen eylemci, silahını da emniyet güçlerine teslim etti.

Alınan bilgiye gören Ömer Faruk. B.’nin daha önce de benzer eylem teşebbüsünde bulunduğu ve dolandırıcılık suçundan sabıkalı olduğu belirtildi.