TBMM’de gündem memur ve emekli zammı

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin gündeminde memur ve emekli zammı var.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin gündeminde memur ve emekli zammı başta olmak üzere BES ve doğal gazda yeni tarife de yer alıyor..

Memur ve emekliye ek zam, kademeli doğal gaz satış fiyatı belirlenmesi düzenlemelerini de içeren kanun teklifinin, TBMM Genel Kurulunda görüşülmesine başlandı. 18 maddelik teklifin bugün yasalaşması bekleniyor…

“18 maddelik kanun teklifi içerisinde memur ve emekliye zamma dair gelişmeler var. Dün 9 maddenin yasalaştığını söyleyebiliriz. Yarısının görüşüldüğünü söylemek mümkün. Saat 14.00 itibarıyla görüşülecek.

BES’TE DEVLET KATKISI ARTIYOR!

En düşük memur maaşına yüzde 2.5 zam yapılacak toplam zam yüzde 30.95’e yükselecek. Döviz TL mevduatlarında yeni düzenlemeye gidiliyor. BES’e devlet katkısı yüzde 30 artırılacak. Katılımcılar devlet katkısı hariç birikim tutarının yüzde 50’sine kadar ödeme alabilecekler.

DOĞAL GAZDA YENİ TARİFE

45 yaş üzerindekiler de istemeleri halinde otomatik katılım sitemine dahil edilebilecek. Doğal gazda bölgesel ve iklim koşullarına göre il bazlı kademeli tarifeye gidilebilecek. Dün kanun teklifi görüşmelerine başlanılmıştı. Bugün kanun teklifinin yasalaşmasını bekliyoruz.”