TBMM’de skandalın eşiğinden dönüldü!

TBMM çatısı altında kan mı dökülecekti? Belinde silahla Genel Kurul'u basmaya kalkan koruma nasıl engellendi?

Türkiye Büyük Millet Meclisi, milletvekillerinin kavga ettiği dakikalarda büyük bir skandalın eşiğinden dönüldü. Meclis tarihinde ilk kez silahlı bir kişi Genel Kurul’a girecekti, rezalet son anda önlendi.

TBMM’de yaşanan gerilim yumrukların havada uçuşmasına neden olmuştu. Eski bakan da olan MHP’li bir milletvekilinin koruması Genel Kurul’u basmaya kalktı. Muhalefet kapısından içeri silahla girmeye çalışan korumayı güvenlikteki polisler güçlükle durdurdu.

Skandal olay sırasında arbede de yaşandı. Silahla Genel Kurul’u basmaya kalkan koruma polisi ağır küfürler de etti. Kimliğini vermeyen ve sicilini de bildirmeyen polisle ilgili güvenlikteki diğer polisler tutanak tuttu.

Silahlı korumanın içeri girmesi endelemeseydi, Meclis tarihinde bir ilk yaşanacak, ilk kez silahlı biri Genel Kurul’a girmiş olacaktı.

AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, yaşanan skandalla ilgili olarak korumanın tavrını eleştirerek “Meclis Genel Kurulu’na oturum sırasında milletvekilleri dışındaki birilerinin girmesi yasaktır. Olay üzerine koruma girmek istemiştir. Kendisi uyarılmasına rağmen ısrar etmiştir.” dedi.

MEDYAGÜNDEM