TBMM’nin 86. kuruluş yıldönümü etkinlikleri sürüyor

TBMM'nin açılışının 86. yıldönümü ve Milli Egemenlik Haftası dolayısıyla, TBMM tarafından düzenlenen etkinlikler sürüyor.

Milli Egemenlik Parkı’nda başlayan etkinlikler Ankaralılardan yoğun ilgi gördü. Kreş çocuklarının 1×1 metrelik resim ve özgün baskı çalışmalarının sergilendiği alana gelen TBMM Başkanı Arınç, çocuklarla çiçek dikerek Milli Egemenlik Parkı’ndaki etkinliklerin açılışını yaptı. Arınç daha sonra aralarında TBMM Kreşi çocuklarının da eserlerinin bulunduğu resim ve özgün baskı sergisini gezerek bilgi aldı.TBMM Milli Egemenlik Parkı’nda, TBMM Kreş ve Gündüzbakımevi 5-6 yaş gurubu çocuklarından oluşan koronun seslendirdiği marşların ardından, bir de folklor gösterisi düzenlendi.

TBMM Başkanı Bülent Arınç, gösterilerin ardından bir konuşma yaparak, TBMM Milli Egemenlik Parkı’nın Ankaralılar için bir buluşma noktası olması için gayret gösterildiğini bildirdi. Milli Egemenlik Haftası boyunca düzenlenen etkinliklerin en önemli amaçlarından birinin halkın Meclis ile bir bütün olmasını sağlamak olduğunu ifade eden Arınç, bundan sonraki kutlamalarda da halkın Meclis ile içiçe olacağını bildirdi.

Milli Egemenlik Parkı’nda düzenlenen etkinlikler, her gün bir kreşin katılımı, atölye çalışmaları, tiyatro gösterileri ve konserlere 30 Nisan’a kadar devam edecek. Bütün Ankaralılara açık olan etkinlikler ücretsiz yapılıyor.