‘TBMM’ye gerekirse yine girerim’

Çiftçi Öncel: "TBMM kapılarına fotoğraflarımı astılar, yine girdim. Gerekirse yine girerim"

TBMM yönetiminin Başbakan Tayyip Erdoğan’la Mersin ziyareti sırasında tartışan çiftçi Kemal Öncel için alarma geçtiği haberlerini okuyan Öncel, kendisinin eylemci değil mücadele adamı olduğunu belirterek, TBMM’ye daha önce yasaklanmasına rağmen girdiğini ve sesini duyurduğunu söyledi.
Mersin Kuyuluk Beldesi’nde oturan ve Kuyuluk eski Belediye Başkanı Yakup Şık tarafından haksızlığa uğradığını için 9 eylem yaptığını belirten Öncel, “10. köye beni sürmeyin diyorum. Bunun altındaki şifreyi çözsünler.” dedi.

Öncel, 2003 yılında Abdullah Gül Başbakan, Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Genel Başkanı iken yaptığı eylem sonrası polis tarafından yakalandıktan sonra nüfus cüzdanı fotokopilerinin büyütülerek kapılara asıldığını ancak Tayyip Erdoğan başbakan olduktan sonra tekrar Meclis’e girerek eylemini yaptığını kaydetti.

Kendisinin TBMM’ne girişini yasaklayacak bir güç göremediğini belirten Öncel, “Ben Allah’a sığınmış bir adamım. Allah beni bir gün o Meclis’e başka bir anlayışla girdirirse, bu gün bu yasağı koyanlar yüzlerini öne eğmek zorunda kalırlar. TBMM’ye yasaklı olduğu halde 3 kere girmiş bir insan olarak ne için girdiğimi araştırmayı kendilerine görev addetmeyenler, talihsiz bir açıklama yapmışlardır. TBMM milletin meclisidir.” dedi.