Tecavüz sanığına beraat kararı!

61 yaşındaki emlakçının kolasına uyuşturucu koyarak kendisine tecavüz ettiğini ileri süren kadının açtığı davanın duruşmasında beraatine karar verdi.

Alınan bilgiye göre, N.Ç. (44), Hatay semtinde emlakçılık yapan F.G’nin (61) kendisine tecavüz ettiğini ileri sürerek 2007 yılının haziran ayında şikayetçi oldu.

N.Ç, ifadesinde, ”Ev kiralamıştım. 2 aylık peşin 1 ay da depozito vermiştim. Ancak 1 hafta evde kaldım. F.G. parayı iade etmek için beni çağırdı. Gayriresmi birlikte yaşadığı M.A. (37) ile F.G’nin evine gittik. Benim kolama ilaç koymuş ve bana tecavüz etmiş” dedi.

Laboratuvar incelemesinde de M.A. ile F.G’nin cinsel ilişkiye girdiği belirlendi.

İddianameyi hazırlayan cumhuriyet savcısı, F.G. hakkında ”cinsel saldırı”, F.G’nin birlikte yaşadığı M.A. hakkında da ”suça yardım etme” suçlarından İzmir 5. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açtı.

F.G. ifadesinde, olay gecesi N.Ç. ve M.A. ile evde yemek yediklerini, N.Ç’nin yemeğin ardından M.A’yı evine bıraktığını kaydederek ”Eve döndüğümde N.Ç. beni bekliyordu. Zorla bir şey olmadı. Beraatimi istiyorum” diye konuştu.

Mahkeme heyeti, sanıkların ikisinin de beraatine karar verdi.

Kararda şu ifadeler yer aldı:

”Sanık F.G’nin kısmen ilerlemiş yaşına ve üstelik M.A. ile birlikte yaşamasına rağmen evine gelen kadınla cinsel birliktelik yaşamasının Türk toplumunun töre ve adetlerine, ahlak anlayışına kesinlikle uymadığı, sanık F.G’nin bu yönde kendisini savunacak bir halinin olmadığı, ne var ki eylemin de zorla işlendiği veya katılanın uyutularak işlendiği yolunda da kesin kanıtlar elde edilemediği, mağdur kendisinden geçmişse göğsünde ve özellikle baldırındaki ekimozların meydana gelmemesi gerektiği, dolayısıyla tüm dosya içeriği itibariyle ve mağdurun dosyaya yansıyan ve gözlenen tavrı itibariyle de sanığın bu suçu uyutarak veya zorla işlediği konusunda vicdani kanaate varılamadığı nedenleriyle sanığın beraatine karar verildi.”