Tecavüzcü intihar etti demiştik!

Konya’da skandala sebep olan Kemal T.’nin ölüm nedeninin ısrarla intihar olduğunu belirtmemize rağmen bazı haber sitelerinde bunun "infaz" olarak değerlendirildiğini gördük.

İki kız çocuğuna tecavüz edip öldüren Ahmet Kemal T., tutuklu bulunduğu Konya E Tipi Kapalı Cezaevi’ndeki tek kişilik hücresinde intihar ettiği anlaşıldı.

Edinilen bilgiye göre, Konya’da birisi 5 yıl önce, birisi de geçtiğimiz ay içerisinde kaybolan 2 kız çocuğuna tecavüz ederek öldürdüğü iddia edilen zanlı Ahmet Kemal T., cezaevinde intihar etti. Suçunu itiraf ettikten sonra cezaevinde can güvenliğinin alınmasını isteyen Ahmet Kemal T’nin, cezaevine girdiği anda tüm sağlık kontrollerinin yapıldığı ve sürekli gözetim altında tutulduğu bildirildi.

Tutuklandığı günden beri hiç kimseyle konuşmadığı ve hava almak için kendine özel olarak ayrılan sürede dışarı çıkmadığı öğrenilen Ahmet Kemal T. devamlı gözetim altında tutuldu. İki gündür kendisine verilen yemekleri yemediği bildirilen Ahmet Kemal T. öldürülme korkusuyla cezaevinde can güvenliğinin sağlanması istediği öğrenildi. Güvenlik nedeniyle tek kişilik hücrede tutulan Ahmet Kemal T’nin fanilası ile yatak çarşafını birleştirerek kendisini ranzanın demirlerine asarak intihar ettiği öğrenildi.

Kendini asarak intihar eden Ahmet Kemal T., geride evlatlarını hunharca öldürdüğü gözü yaşlı aileler bıraktı. Emine Dudu Ertekin’den geriye son gün okulda çekildiği fotoğrafla okula giderken bir sitenin güvenlik kamerasına yansıyan görüntüleri kaldı. Ebru Çiftçi’nin gözü yaşlı babası Ahmet Çiftçi, Ahmet Kemal T.’nin intihar etmesinin ardından “Ölüm onun için kurtuluş oldu” dedi. Acılı baba olayı televizyondan öğrendiğini şahsın acı çekerek ölmesi gerektiğini söyledi.

Baba Çiftçi, “Maalesef intihar ederek öldüğünü duyduk. O da bizim gibi uzun süre acı çekmeliydi. Biz beş yıl boyunca uyumadık o uyudu. Biz beş yıl boyunca ağladık o başka şeylerle uğraştı. Onun da acı çekmesi gerekiyordu. Onun cezasını tüm Türk halkı vermeliydi. Kendi kendisine ödül verdi.” dedi.

Zanlının kaldığı bölümde yapılan incelemenin ardından cesedi, cenaze arabasına konularak polisin geniş güvenlik önlemleri altında Konya Numune Hastanesi morguna getirildi. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Konya’da biri 5 yıl, diğeri geçen ay kaybolan iki kız çocuğuna tecavüz ettikten sonra gömen bir şahıs yakalandı. Kız çocuklarından birisinin Endüstri Holding eski Başkanı Mustafa Ertekin’in bir ay önce kaçırılan yeğeni Emine Dudu Ertekin (9), diğerinin ise 5 yıl önce kaçırılan Ebru Çiftçi (11) olduğu anlaşıldı.

Konya Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin yaptığı operasyonla yakalanan şahsın, ilk ifadesinde suçları kabul ederek, kız çocuklarını apartman atıklarının döküldüğü bir alana gömdüğünü itiraf ettiği belirtildi.

Sanayide tornacılık yapan A.K.T. (38) isimli şahsın daha önce iki kez küçük yaşta çocukları kaçırarak tecavüz ettiği ve bu olaylardan 10 ay cezaevinde yattığı öğrenildi. Zanlının 25 Eylül 2001 tarihinde kaçırılan ve bir daha haber alınamayan 11 yaşındaki Şehit Sadık İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencisi Ebru Çiftçi’nin ailesiyle de yakın dost olduğu öğrenildi.

Çıkarıldığı mahkeme tarafından ’hunharca adam öldürme’, ’küçük yaştaki iki kişiyi kaçırma’ ve ’tecavüz’ suçlarından yargılanan A.K.T tutuklanarak Konya E Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderilmişti.