Tecavüzcünün savunması “pes” dedirtti

Takip ettiği kıza, apartman boşluğunda tecavüze kalkışan zanlının savunması "pes" dedirtti.

İzmir’in Balçova İlçesi’nde işten dönen 23 yaşındaki S.H.’yi, apartman boşluğunda sıkıştırıp tecavüz etmeye çalışan ve elindeki çantayı almak isteyen Ö.Ö., genç kızın polisle sürdürdüğü takibin ardından yakalandı.

Gözaltına alınan ve iki ay önce evlendiği ortaya çıkan Ö.Ö., eşinin sara hastası olması ve iki aydır da kanamasının bulunması nedeniyle cinsel ilişkiye giremediğini, bunun için de böyle bir yola başvurduğunu söyledi.

Olay, dün saat 20.30 sıralarında Gülistan Sokak’ta meydana geldi. Muhasebe bürosunda çalışan S.H., işyerinden çıkarak evine gitmek üzere yola koyuldu. Evlerinin bulunduğu sokağa girdiği sırada takip edildiğini farkeden S.H., hızla oturdukları apartmana girdi.

APARTMAN BOŞLUĞUNDA TECAVÜZE KALKIŞTI

S.H.’nin hemen arkasından apartmana giren zanlı, iddiaya göre genç kızı sıkıştırıp tehdit ederek etkisiz hale getirdi. Apartman boşluğunda cinsel tacize uğrayan S.H., saldırganın tecavüz etmek için pantolonunu açmaya çalıştığı sırada bağırarak yardım istedi. Genç kızın çığlıkları üzerine paniğe kapılan saldırgan, S.H.’nin kolundaki çantayı almaya çalıştı. Sesler üzerine aprtman sakinlerinin dairelerinden çıktığını farkeden saldırgan koşarak kaçtı.

POLİSLE SOKAK SOKAK ARADI

Olay yerine gelen polis ekiplerine saldırganın eşgalini veren S.H., daha sonra ekip otosuna binerek sokak sokak onlarla birlikte saldırganı bulmak için dolaştı. Olaydan yaklaşık iki saat sonra Ata Caddesi üzerinde ilerlerken, S.H. kendisine tecavüz etmeye çalışan saldırganı farketti. Zanlı Ö.Ö., otobüs durağında beklediği sırada polislerce yakalandı.

Ailesiyle birlikte unlu mamüller fırını işleten 23 yaşındaki Ö.Ö., gözaltına alınarak Salih İşgören Karakolu’na götürüldü. İki ay önce evlendiği ortaya çıkan Ö.Ö., karakola getirilen S.H. tarafından ikinci kez teşhis edildi.

“EŞİMLE BİRLİKTE OLAMIYORUM”

Gözaltında polislere verdiği sözlü ifadesinde suçunu itiraf eden Ö.Ö.’nün, eşinin sara hastası olması ve iki aydır da rahatsızlığı sonucu kanamasının bulunması nedeniyle cinsel ilişkiye giremediğini, bu yüzden böyle bir yola başvurduğunu söylediği kaydedildi. Ö.Ö.’nün karakol önünde bekleyen aile bireyleri de, gelinlerinin rahatsızlığı olduğunu söyledi. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi.