Tecavüze uğrayan 14 yaşındaki öğrenci doğum yaptı

Kadıköy'de, tecavüze uğrayarak hamile kaldığını iddia eden 14 yaşındaki ilköğretim okulu öğrencisi, hastanede doğum yaptı.

İddiaya göre tecavüz olayı, A.A (14) isimli ilköğretim okulu öğrencisinin Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde doğum yapmasıyla ortaya çıktı. Hastane yetkililerinin polisi arayarak küçük yaşta bir öğrencinin doğum yaptığını bildirmesi üzerine harekete geçen Kadıköy Asayiş Büro Amirliği ekipleri, araştırma başlattı. Yasa Selahattin İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi A.A.’nın tecavüze uğradığı bilgisini alan polis ekipleri, Levent D. (28) isimli şüpheli şahsı gözaltına aldı.

Bu arada, hastanede doğum yapan A.A. polise verdiği ifadesinde, komşuları olan Nurettin Ç. ve Yeter Ç.’nin evine oturmak için gittiğinde Yeter Ç.’nin kapıyı kapatması üzerine Nurettin Ç.’nin kendisine tecavüz ettiğini, ailesinden ve çevresinden korktuğu için olayı anlatamadığını söylediği öğrenildi. A.A’nın ifadesi üzerine operasyon başlatan polis, Nurettin ve Yeter Ç.’nin adreslerini değiştirerek izlerini kaybettirdiklerini belirledi. Soruşturmayı genişleten polis, kendisini bekar olarak tanıtarak A.A. ile defalarca birlikte olan Levent D.’yi gözaltına aldı.

Öte yandan, bugün Kadıköy Adliyesi’ne çıkartılan Levent D.’nin yakınları, çekim yapan gazetecilere saldırdı. Görüntü alınmasını istemeyen şahıslar gazetecileri tartakladı.