Tecavüzün bedelini hayatıyla ödedi

Konya'da bir çöplükte ölü bulunan Ömer Gürarslan'ın (57), daha önce tecavüz ettiği bir kızın yakını tarafından planlı bir şekilde öldürüldüğü iddia edildi.

Edinilen bilgiye göre, 5 gün önce merkez Karatay ilçesindeki Aslım Çöplüğü’nde Ömer Gürarslan’a ait ceset bulan Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olayın şüphelilerinin yakalanması için çalışma başlattı. Ailesinin ifadesi doğrultusunda Gürarslan’ın olay günü akşamı satılık olan aracını almak isteyen kişiler tarafından cep telefonuyla arandıktan sonra, kapısının önüne gelen beyaz bir minibüsle zorla kaçırıldığı bilgisine ulaşan ekipler, olayın gerçekleştiği evin yakınındaki bir işyerinin güvenlik kamerası kayıtlarını izledi.

Ömer Gürarslan’ın evinden zorla kaçırıldığı saatlerde plakasının sol aydınlatma lambası yanmayan beyaz bir minibüsün kamera kayıtlarına girdiğini fark eden polis, yaklaşık 700 adet 1998-1999 model beyaz minibüsü takibe aldı. Cesedin bulunduğu merkez Karatay ilçesindeki Aslım Çöplüğü yakınlarındaki minibüsler üzerinde yoğunlaşan polis, aranan özelliklerdeki minibüsü bir evin bahçesinde buldu. Evde oturan M.E. (24) ve babası R.E’nin (47) yakınlarının, öldürülen Gürarslan’ın apartman komşusu olduğu bilgisine ulaşıldı.

M.E’nin cinayeti üniversite sınavına hazırlanan arkadaşları M.K. (20), M.K. (19) ve M.K. (19) ile birlikte işlediğini söylediği öğrenildi.

OLAY

M.E’nin öldürdükleri Ömer Gürarslan’ın oturduğu apartmandaki akrabalarına Kurban Bayramı ziyareti için gittiğinde, yaklaşık 10 yıl önce yakın akrabası 14 yaşındaki A.Ö’ye tecavüz eden ve zorla alıkoyma suçundan aldığı 3 ay hapis cezası bin 500 YTL para cezasına çevrilen Ömer Gürarslan’ın aynı apartmanda oturduğunu öğrendi. Yine bayramda görüştüğü arkadaşlarına, ”14 yaşında bir kıza tecavüz eden insana ders vereceğim” dediği belirtilen M.E’nin hazırladığı plan doğrultusunda cinayeti gerçekleştirdiği iddia edildi.

M.E’nin, satılık olan araca bakmak bahanesiyle Ömer Güraraslan ile randevulaşıp, Gürarslan’ı evinin önünde arkadaşlarıyla birlikte zorla minibüse bindirdikleri ve minibüste arkadaşlarıyla birlikte darp ettikten sonra bıçaklayıp, cesedi Aslım Çöplüğü’nde yol kenarına attıkları kaydedildi.

Kaçırılma olayını, araca zorla bindirilme sırasında düşen Gürarslan’ın ayakkabısının tekinin, komşuları tarafından ”Bu Ömer ağabeyin ayakkabısı mı, yolda bulduk?” diye getirmesi sonucu fark eden ailesi, durumu polise bildirdi.

Aynı saatlerde kızının cep telefonuyla aradığı ve bu sırada darp edilen Ömer Gürarslan’ın ”Beni öldürüyorlar yetişin” diyebildiği, telefonla konuşması engellenen Gürarslan’ın bir süre sonra öldürüldüğü öğrenildi. Olayla ilgili yakalanan M.E, M.K, M.K. ve M.K. ile azmettirici olduğu ileri sürülen R.E. gözaltına alındı. 5 gün önce, vatandaşların ihbarı üzerine Aslım Çöplüğü’ne gelen polis, darp edilerek bıçaklanan ve kan kaybından öldüğü anlaşılan Ömer Gürarslan’ın cesediyle karşılaşmıştı.