Tedavi parasını takside unuttu

Lösemi hastası çocuklarının tedavi parasını ticari takside unutan aile perişan oldu

Lösemi hastası yedi yaşındaki kızlarının tedavi parasını Kurban Bayramı ziyareti dönüşü bindikleri ticari takside unutan aile, bayramda perişan oldu. Hayır kurumları ve esnafın yardımlarıyla aldıkları ve 4 yıldır lösemi hastası olan çocuklarının tedavisinde kullanmak üzere biriktirdikleri bilezik ve parayı takside unutan acılı aile şimdi yardım eli bekliyor

Cevdet ve Nurgül Koç, dört yıldır lösemi tedavisi gören kızları Ayşenur ile diğer çocuklarını da alarak, bayram ziyareti için Nurgül Koç’un kız kardeşi Yurdagül Yaşar’ın evine gitti. Koç ailesi saat 22:00 sıralarında evlerine gitmek için dışarı çıktı. Lösemi hastası Ayşenur terli olduğu için teyze Yurdagül Yaşar, yakındaki taksi durağını arayarak taksi istedi. Durakta taksi olmadığını öğrenen aile yoldan geçen bir taksiyi durdurarak bindi. Koç ailesi eve dönerken çocuklar takside rahatsızlandı. Çocuklarla ilgilenen aile yaşanan telaş nedeniyle yardımlar ve toplanan parayla alınan 12 bilezik, künye ve 100 YTL paranın içinde bulunduğu çantayı ticari takside unuttu. Eve geldiklerinde anne Nurgül Koç, çantanın takside kaldığını fark etti. Koç ailesi durumu polise haber verdi. Olay bayramın birinci günü meydana gelmesine rağmen henüz çantanın unutulduğu taksi bulunabilmiş değil.

Olayı anlatırken göz yaşlarına hakim olamayan anne hüngür hüngür ağladı. Taksi sürücüsüne seslenen anne Nurgül Koç, “Ağlayanın malı gülene kalmaz! Biraz vicdanın varsa çocuğumun tedavi parasını getir.” dedi. Olayın ardından uyuyamadığını söyleyen anne, çocuğunun tedavi parasının bulunamaması durumunda intihar bile edebileceğini öne sürdü. Anne Koç, taksi sürücüsü unutulan çantayı geri getirir umuduyla olay gecesi balkonda beklediğini anlattı. Baba Koç ise işsiz olduğunu ve çocuklarının tedavi parasını yardım kuruluşları, belediye ve çevre esnaftan topladıklarını dile getirdi. Baba Koç, Ayşenur’un raporunu gösterirken unutulan çantanın içerisinde Ayşenur’un hastalığıyla ilgili belgelerinde olduğunu kaydetti. Anne Koç, taksi sürücüsünün çantayı getirmesi durumunda 100 YTL’yi kendisine vereceğini aktardı. Acılı anne taksi sürücüsüne çantayı getirmesi için adeta yalvardı.

Teyze Yurdagül Yaşar, Ayşenur’un 4 yıldır lösemi hastası olduğunu ve şu anda Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisinin devam ettiği bilgisini verdi. Polis yetkilileri ticari taksi sürücünsüne ulaşmak için çalışma başlattı. Koç ailesi ise yedi yaşındaki lösemi hastası Ayşenur’un tedavisi için yardım kuruluşları ve duyarlı vatandaşların yardım eli uzatmasını bekliyor.