Tek böbrekli çift omurlu hasta ilgi bekliyor

40 yaşındaki tek böbrekli, çift omurlu Ali Çeliker ilgi bekliyor.

Çeliker, 20 yaşından sonra yürümekte zorlanmanın ardından gittiği Adana Balcalı Hastanesinde geçirdiği operasyonlar sonucunda şu anda çift omurlu olarak hayatını devam ettiriyor. Geçirdiği rahatsızlıklar neticesinde bir böbreği de alınan Ali Çeliker, çekilen röntgenlerinde bariz olarak görülen çift omura sahip.

İslahiye Devlet Hastanesi Başhekimi Osman Gelebek, çift omurlu ve tek böbrekli bir vakaya ilk kez rastladığını belirterek, aynı zamanda kurumlarında çalışan Ali Çeliker’in görevine çok düşkün olduğunu söyledi.

Devlet Hastanesi Ortopedi Doktoru Serkan Özdemir ise, çift omur ve tek böbrekli Ali Çeliker’in durumu hakkında yorum getirmek için Gaziantep Tıp Fakültesinde bulunan dosyasının detaylı incelenmesi gerektiğini belirterek, hastanın omurlarının normal bir insanınki gibi tek olmasına rağmen belinin son kısmında ikiye ayrılan omurlarının tekrar bir araya gelerek tek omur haline geldiğini söyledi.

1966 doğumlu olan Çeliker, 20 yaşından sonra vücudunda görülen her anormalliğin hayatını zorlaştırdığını belirterek, “Yetkililerden durumumun düzeltilmesi için yardım bekliyorum. 3 çocuk babası olarak aile geçimimi bilgisayar operatörü olarak sürdürüyorum.” diyor.