Tek suçları 40 yaşında olmaları

Toros Devlet Hastanesi’ndeki 40 yaş üstündeki taşeron firma çalışanlarının sıkıntıları sürüyor.

Abdullah Biçer-Vakkas Arslan’ın haberi

Mahkeme kararıyla yeniden işlerinin başına dönen işçilere bu kez işe girdiklerinden bu yana maaş ödemesi yapılmadı.

İşçiler kendileri gibi yüzlerce işçiye maaşları ödenirken, mahkeme kararıyla işe dönenler olarak kendilerine bir ödeme yapılmamasını sabah saatlerinde Acil servis önünde yaptıkları basın açıklaması ile protesto etti. Emeklilik yaşının 65 olduğu ülkede yaşları 40’ı geçtiği için çok sayıda işçinin işine son verilmesinin mahkemeden döndüğünü ancak, hastane yönetiminin mahkemeyi de hiçe sayan bir tutum sergilediğini vurgulayan SES Mersin Şube Başkanı Yılmaz Bozkurt, “Bu arkadaşlarımız işe yeniden başladıklarına sevinemediler. Çünkü Ocak ayının başından bu yana maaşları ödenmiyor” dedi. Bozkurt, bir iddiaya göre bu işçilerin yeniden işten çıkarıldıklarının duyumunu aldıklarını ancak kendilerine ulaşan bir yazı olmadığını vurguladı.

Bozkurt daha sonra gelişmelerle ilgili bilgi almak üzere hastane Başhekimi Doktor Cavit Göktaş’la görüşmek istedi. Bir süre işçilerle kapıda bekleyen Bozkurt, beraberinde 2 işçi ile birlikte başhekim ile görüştürüldü.

BAŞHEKİM AÇIKLAMA YETKİM YOK DİYEREK SORULARI YANITSIZ BIRAKTI

Göktaş, olayın sorumlusunun taşeron firma olduğunu söylemesi üzerine bir gazetecinin 40 tek suçları 40 yaşında olmaları 20 kişinin işine son verdiniz yerine 20 kişi daha aldınız siz vicdanen rıhatmısınız sorusu üzerine şaşkınlığını gizleyemedi.

VALİ AKSOY KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM

Vali Aksoy konuyu araştırıyorum vatandaşlarımız mağdur olmasın diye elimizden geleni yapacağım dedi birazdan il sağlık müdürümüzü çağırdım detaylı bir şekilde bilgileri aldıktan sonra yasalar neyi emrediyorsa gerekeni yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın dedi.

HABER7.COM