Tek suçu yanlış adamı sevmek

Polisin uyuşturucu operasyonundan dram çıktı. Henüz 14 yaşındayken erkek arkadaşınca uyuşturucuya alıştırılan G. K.'nın hayatı altüst oldu. Okulu yarım bırakan Kara, "Pişmanım ama çok geç" dedi.

Sarıyer Asayiş Büro ekipleri tarafından düzenlenen bir operasyonda polis 3 ayrı noktaya baskın düzenledi. Operasyonda uyuşturucu ticareti yapmasından şüphelenilen bir kişinin sevgilisinin ve arkadaşlarının adreslerine yapılan baskında 2 kilo 136 gram toz esrar ele geçirildi. Sevgilisinin takip edilmesi sonucu yapılan baskında gözaltına alınanlar arasında evinde uyuşturucu maddeleri bulundurduğu belirlenen 21 yaşındaki G.K da vardı. Gözaltına alınan K.’nın poliste verdiği ifadesi ise acı gerçeği gözler önüne serdi.

İLKOKULDA ALIŞTI

Henüz 14 yaşındayken ilköğretim okulunda erkek arkadaşı tarafından uyuşturucuya alıştırıldığını söyleyen K., “Başlangıçta ne olduğunu anlayamamıştım. Hoşuma gidiyordu. Ama zamanla bağımlı hale geldim. O zaman kurtuluş olmadığını anladım. Okulu lise 2. sınıftan terk ettim. Arkadaş çevrem hep değişti. Bu illete nereden bulaştım bilmiyorum. Şimdi çok pişmanım ama çok geç” dedi. Kara, uyuşturucu ticareti yaptığı belirlenen sevgilisinin uyuşturucu maddelerini evinde sakladığı iddialarını ise kabul etmedi.

UYUŞTURUCU KARŞILIĞI SUÇ

Yine geçtiğimiz hafta Sarıyer Asayiş Büro ekiplerinin bir ihbar üzerine düzenlediği operasyonda piyasaya sahte para verdikleri belirlenen dört kişi yakalandı. İddialara göre zanlılar sahte 100 dolarları piyasaya sürüyorlardı ve sahte paraları bozdurmak için ise çiçekçileri kullanıyorlardı. Zanlıların arasında uyuşturucu ile yeni tanıştığı öğrenilen 19 yaşındaki S. G. D. de vardı. Altı aydır uyuşturucu kullandığını belirten Dinç, polisteki ifadesinde, “Âşık olduğum adam tarafından uyuşturucuya alıştırıldım. Uyuşturucuyu bana önce para almadan verdiler. Bağımlı hale geldikten sonra da para istediler. Başta sorun olmuyordu ama bağımlılığım artınca uyuşturucuya para bulmakta zorlandım. Bana uyuşturcu karşılığı suç işletmeye başladılar” diye konuştu.

TEMİZLENMEK İSTİYORUM

Sahte 100 dolarları çiçekçilere bozdurmaya çalışırken yakalanan S. G. D., “Eğer bu parayı bozdurmazsam uyuşturucu vermeyeceklerini söylüyorlardı. Buna çok ihtiyacım olduğu için ve alacak param olmadığı için mecbur kaldım. Bu illete alıştığım için o kadar pişmanım ki. Temizlenmek istiyorum” şeklinde ifade verdi.

YENİŞAFAK