TEKEL işçisinin oğlu için kampanya başlatıldı

Tekel işçileri, eylemde iken kızını kaybeden arkadaşları Hüseyin Arslan'ın talasemi hastası oğlunun tedavisi için kampanya başlattı.

Tekel işçileri, eylemde iken kızını kaybeden arkadaşları Hüseyin Arslan’ın talasemi hastası oğlunun tedavisi için kampanya başlattı.

İşçilerin iş yerleri kapatıldığı için özlük haklarıyla başka kamu kurumlarına geçirilme talebiyle başlattıkları eylem 47. gününde devam ediyor.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre işçiler, eylem sürerken, talasemi hastası olan 14 yaşındaki kızını kaybeden Batman’daki Tekel iş yerinde çalışan Hüseyin Arslan’ın aynı hastalığı taşıyan oğlu Osman Arslan’ın tedavisi için yardım kampanyası başlattı.

İşçilerin hazırladığı çağrı metninde, baba Arslan’ın, maddi olanaksızlıklar yüzünden oğlu Osman’ı da kaybetmekle karşı karşıya olduğu belirtildi.

Tekel işçileri olarak, Osman Arslan’ı yasatmak için bir kampanya başlatıldığı bildirilen metinde, ”Osman artık Tekel direnişimizin bir sembolü haline gelmiştir. Onurlu direnişimiz, yine çok büyük bir insanlık onuru taşıyan ‘Osman’ı yaşatma’ dayanışmasıyla çok büyük bir güce dönüşmüştür” ifadesine yer verildi.

Yardım etmek isteyenlerin bağışlarını Vakıfbank’ın Batman şubesinde açılan ”00158007282394151” no’lu hesaba yatırabilecekleri bildirildi.

İşçiler, 47 gündür yaptıkları eylemde kendilerine destekte bulunup anlayış gösteren Ankaralılar ve Çankaya esnafına teşekkür mesajı içeren pankartları da çadırlarının bulunduğu bölgenin girişlerine astı.