Tekirdağ’da okullar 1 gün tatil

Tekirdağ ilinde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle, karayollarındaki kar kürüme ve tuzlama çalışmaları aralıksız devam ediyor. .

Tekirdağ Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler kanalıyla yapılan açıklamada, ilçe ve ilçelere bağlı köyler hakkında bilgiler ver aldı. Açıklamada; Malkara ilçesinde kar kalınlığının 22 cm.’e ulaşmasıyla birlikte hava sıcaklığının – 3 dereceye kadar düştüğü bildirildi. Tekirdağ – Keşan karayolunda zincirsiz araçların geçişine izin verilmezken, kuvvetli tipi nedeniyle yolun zaman zaman kapandığı belirtildi. Malkara – Hayrabolu karayolunda sabah saatlerinde yalnızca zincirli araçların geşine izin verilirken, öğle saatlerinde yolun tipi nedeniyle kapanması nedeniyle yol trafiğe tamamen kapatıldı. İlçeye bağlı tüm köy yolları kar yağışı ve tipi nedeniyle kapandı. 60 köyün elektrik hatları fırtına nedeniyle koptu. Deveci, Doluköy, Hacısungur, Hasköy, İbrice, Karamurat ve Müstecep köylerinin telefon hatlarının kesik olduğu bildirildi.
Merkeze bağlı Muratlı ilçesinde devam eden tipi nedeniyle; Balabanlı, Çevrimkaya, Kepenekli, Müsellim, Yurtbekler, Yavaşca, Hanoğlu, Aydın köylerinin yolları kapandığı belirtildi. Yolu kapanan Yukarısırt, Balabanlı, Kepenekli ve Kırkkepenekli köylerine de elektrik hatlarındaki kopukluklar nedeniyle elektrik verilemiyor.
Hayrabolu ilçesinde ilçeye bağlı tüm köy yolları ulaşıma kapanırken, Çene ve Şalgamlı köylerine, hatlardaki kesiklik nedeniyle elektrik verilemiyor. Emiryakup, Fahrioğlu, Hasanköy, Cambazdere, Soylu, Aydınlar köylerinde de telefonlar kesildi. Şarköy’e bağlı Hoşköy beldesi ile 7 köye sabah saatlerinden bu yana elektrik verilemzken, 8 köyün de telefon bağlantısı kesildi. Çorlu ilçesine bağlı Ahımehmet ve Vakıflar’da elektrik ve su kesintisi yaşandığı bildirildi. Pınabaşı ve Yenice’nin bir kısmında su kesintisi olduğu açıklanırken, Pınarbaşı köyünde telefonların kesildiği belirtildi. Çerkezköy ilçesine bağlı; Karlıköy ve Bahçeağıl köy yollarının kar tipi nedeniyle kapandığı, Kızılpınar, Karaağaç ve Yanıkağıl’ da elektriklerin de kesik olduğu belirtildi. Yanıkağıl köyü ile telefon bağlantısı yapılamıyor.
Saray ilçesine bağlı Beyazköy ve Büyükyoncalı Belediyelerinin yollarının kapalı olduğu belirtildi. Saray’a bağlı; Ayvacık, Bahçedere, Bahçeköy, Çayla, Çukuryurt, Demirler, Edirköy, Göçerler, Güngörmez, Kadıköy Karapürçek, Kavacık, Kurtdere, Küçükyoncalı, Osmanlı, Sefaalan, Sinanlı, Sofular ve Yuvalı köy yollarının da kar ve tipi nedeniyle tamamen kapandığı bildirildi. Ayvacık, Bahçedere, Bahçeköy, Demirler, Edirneköy, Güngörmez, Kadıköy, Karapürçek, Kavacık, Kurtdere, Sefeaalan, Sinanlı, Yuvalı köylerinde elektrik ve suların kesik olduğu bildirildi. Bahçeköy, Edirneköy, Güngörmez, Sefealan, Sinanlı ve Yuvalı köylerinde telefon hatlarının da fırtına nedeniyle koptuğu belirtildi.