“Teklifi gelirse Bobo’yu verebiliriz”

Beşiktaş Kulübü asbaşkanlarından Ertunç Soğancıoğlu, sezon sonunda istedikleri şartlarda teklif gelmesi halinde Brezilyalı futbolcuları Bobo'nun transferine izin verebileceklerini söyledi.

Soğancıoğlu, Beşiktaş TV’de yayınlanan “Günaydın Beşiktaş” programında yaptığı açıklamada, Bobo’yu çok sıradan bir futbolcu olarak nitelememek gerektiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

“Bobo, Beşiktaş’a geldiği zaman genç bir futbolcuydu, ama biz onun bonservisine 2 milyon avro verdik. Yani Beşiktaş Bobo’ya bir yatırım yaptı. Bu yatırımın karşılığını önce oyuncudan verim alarak görmek istiyor. Bizim öncelikli hedefimiz oyuncu alıp, hemen belli bir fiyata satmak değil. Çünkü biz de Avrupa’da ve diğer kulvarlarda başarıyı kovalıyoruz. Böyle üst düzey oyunculara ihtiyacımız var, ama cazip tekliflere açığız. Sezon sonunda istediğimiz şartlarda teklif gelirse Bobo’nun transferine izin verebiliriz.”

Genç oyuncunun Brezilya milli takımına seçilmesinin kendilerini de mutlu ettiğini kaydeden Ertunç Soğancıoğlu, şunları söyledi:
“Bobo’nun bunu fazlasıyla hakettiğini düşünüyorum. Öyle tahmin ediyorum ki, Türkiye’ye gelip de Brezilya milli takımına seçilen ilk oyuncu Bobo. Bu da ayrı bir mutluluk nedeni ve başarı vesilesi. Bu performansı bize onur verdi. Bobo’nun bu şekilde beğenilmesi, seçilmesi fiyatını daha da artıracak. Sadece Türkiye ligini izleyenler Bobo’yu takip ediyordu, şimdi Brezilya milli takımında oynayarak, tüm dünyanın izleyeceği bir futbolcu olacak.”

“ARA TRANSFERE SON NOKTAYI KOYDUK”

Soğancıoğlu, takıma iki takviye yaparak transfer dönemini kapattıklarını dile getirdi.

Şu anda transfer ile ilgili bir çalışmalarının bulunmadığını vurgulayan asbaşkan Soğancıoğlu, “Biz bir stoper, bir de forvet almayı planlamıştık. Onu gerçekleştirdik. Hocamızın gelecekte düşünmediği oyuncularla yolları ayırdık. Genel olarak transferi kapattık. Yani ara transfere son noktayı koyduk” dedi.

Turkcell Süper Lig’de 9 Şubat Cumartesi günü deplasmanda Kayserispor ile yapacakları maça da değinen Ertunç Soğancıoğlu, şunları söyledi:

“Kayserispor son derece iyi ve güçlü bir takım. Zaten ligdeki konumu da bunu ortaya koyuyor. Kazanmak isteyeceklerdir, ama biz de şampiyon olmak istiyoruz. Saha koşulları her iki takım için geçerli olacak. İki takım da zorlanacaktır, ama biz bunun önlemini almak adına gerekli çalışmaları yaptık. Ayrıca takım Kayseri’de antrenman yapacak, iki gün önceden Kayseri’ye gidecek ve hava koşullarına adapte olacaktır. Kayseri’de taraftarımıza çok ihtiyacımız olacak. Hem Kayseri, hem çevre illerdeki Beşiktaşlıları maça bekliyoruz.”

HÜRRİYET