Teknede ölen bir kişinin kimliği belirlendi

İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında, kaçakların bulunduğu teknenin batması sonucu ölen 49 kişi arasında yer alan ve cesedi Selçuk ilçesinde karaya vuran kişinin kimliği belirlendi.

Seferihisar ilçesi Sığacık açıklarında batan teknedeki 46 kişinin cesedinin bulunmasının ardından, dün Selçuk ve Menderes ilçesinde 3 ceset daha karaya vurmuştu. Selçuk ilçesinde karaya vuran cesedin jandarma tarafından kimlik belirleme çalışmaları tamamlandı.

Cesetten alınan parmak izinin jandarmada kayıtlı olan suçlulara ait parmak izleriyle karşılaştırılması sonucu, ölen kişinin bazı suçlardan jandarmada kaydı bulunan Hüseyin Güzelcan (30) olduğu tespit edildi.

Diğer 48 cesedin yabancı uyruklu olduğunu bildiren jandarma yetkilileri, Güzelcan’ın kaçakları tekneyle Yunanistan’a kaçırmaya çalışan organizatör olup olmadığının araştırıldığını belirtildi.

Alo-158 sahil güvenlik hattının güvenlik ihbar/talep hattına, ”Ürkmez Doğankent Sitesi sahili açıklarında denizden insan sesleri geldiği” yolunda ihbar gelmesi sonucu önceki gün başlatılan çalışmalar kapsamında, kaçakları Yunan adalarına yasa dışı yollardan taşıyan teknenin Sığacık açıklarında battığı belirlenmişti. 6 kişinin yaralı olarak kurtarıldığı olayda, 46 ceset bulunmuştu. Dün ise Selçuk ve Menderes ilçelerinde de 3 ceset karaya vurmuştu.