‘Tekstil pazarlarindaki fiyatlar daha da düsecek’

IZMIR - Tekstil pazarlarina yönelik tartisma devam ediyor.

Her hafta Sali günleri yapilan Karsiyaka Katli Pazar yerinde ve her hafta Cuma günleri Gaziemir Merkez Pazar yerinde açilan Tekstil pazarlarina yönelik olarak yapilan elestirileri cevaplandiran Erdogan varoslardaki halkimizin kaliteli ve ucuz giysi giymesine yönelik faaliyetlerinin belirli zihniyetler tarafindan karalanmaya çalisildigini iddia etti.

Belgesiz ürün satmadiklarini, ürünlerinin defolu olmadigini ve kayitdisi olmadiklarini dile getiren Erdogan, “535 milyar lira arti 100 milyar KDV ile ihalesini kazandiklari pazarda çok sayida esnafa is imkani sagladik. Ürünlerimizin ucuz olmasi hava parasi ve yüksek kira bedelleri ödemememizden kaynaklaniyor. Sayin medyamizi bizi denetlemesi için pazara davet ediyoruz. Daha iyi neler yapilabilir noktasinda öneriler bekliyoruz.” dedi.

Izmir’de is yapilmasini istemeyen çevreler nedeniyle Izmir’in bir köy gibi kaldigini dile getiren Erdogan, maliyetleri daha da düsürmek için çaba sarfedeceklerini dile getirdi. Erdogan, pazarlara Izmir’in Ödemis, Bayindir, Torbali gibi kentlerden gelen ve sik magazalardan alisveris yapamayacak olan halka da hizmet götürmekten mutlu olacaklarini sözlerine ekledi.

Toplantiya katilan Tüm Muhtarlar Dernegi, Türk-Is, DISK, KESK, Ev Kadinlari Turistik El Sanatlari Dernegi, Izmir Engelliler Dernegi gibi sivil toplum kuruluslarinin yetkilileri de yaptiklari açiklamalarda tekstil pazarlarinin kendilerine sahip çiktigini ve halka kaliteli, ucuz ürün satan kooperatifin arkasinda olduklarini dile getirdiler.