Telefon borçlarına indirim var

Türk Telekom, 2007 yılına borç indirim kampanyası ile başladı.

Türk Telekom Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, borç indirim kampanyasından yararlanacak müşterilerin, “Telekom Hukuk Sistemine aktarılmış olan ve abonelik iptal tarihi 01.09.2006 tarihinden öncesine ait tüm borçları, 1.09.2006 tarihinde iptal olup, Telekom Tahsilat Servisinde “Limit Altı Telekom Tahsilat Servisi takipte” durumunda bekleyen ve ödenmemiş tüm borçları, Telekom Hukuk ve Tahsilat sistemlerinde olmayıp, kampanya sistemine aktarılmamış olan tüm borçları (taksitlendirilmişler dahil olmak üzere) kampanya kapsamında olacak.

Açıklamaya göre, kampanya kapsamında hizmet bedeli, faturalı gecikme ve varsa vekalet ücretlerinde herhangi bir indirim söz konusu olmayıp faturasız gecikme ve reeskont faizlerinden; tek ödemede(peşin ödeyenlere) yüzde 90, 2 taksitte ödeyenlere yüzde 70, 3-4 taksitte ödeyenlere yüzde 60 indirim uygulanacak.

Açıklamada, kampanya kapsamında borçludan vekalet ücreti dışında herhangi bir masraf ve taksitli ödemelerde taksitlendirme bedeli alınmayacağı belirtilerek, “Kampanya işlemleri nedeniyle ortaya çıkan damga vergisi Türk Telekom tarafından karşılanacaktır. Müşterilerimizin borçlarını iş yerlerimizde nakit ya da kredi kartı ile ya da Ziraat Bankası ve/veya Vakıflar Bankası aracılığı ile ödeyebilecek olup, taksitler halindeki ödemelerde de kredi kartı ile ödeme kabul edilecektir. Kampanyadan yararlanacak olan müşterilerimize ilk taksit tutarının peşin olarak ödenmesi kaydıyla kampanya sisteminden alınacak “kampanya katılım formu” imzalatılacaktır. Ancak, borcunu tek seferde ödeyecek Müşterilerimiz için katılım formu düzenlenmeyecektir. Kampanya’ya katılım, Türk Telekom İşyerlerine ve ya dosyası sözleşmeli avukatlarda bulunanlar için dosya avukatına başvurulmak suretiyle gerçekleştirilecektir” denildi.

Türk Telekom abonelerinin borçlarıyla ilgili 0 800 314 15 16 numaralı ücretsiz aranan telefondan borç miktarları ve Borç İndirim Kampanyası hakkında detaylı bilgi alabilecekleri ifade edildi.