Telefon programları kodlama uzmanları anlatıyor!

Yazılım şirketleri son zamanlarda çok önem verdiği mobil uygulama üretimleri, kurumsallık anlamında oldukça gerekli olan hamlelerden biridir.

Bir şirketin müşterilerine cep telefonu uygulaması sunması, aynı zamanda o firmanın kurumsallığını ve bilişime verdiği önemi gösterir. Bu aşamada birtakım kodlar ve uygulamalar kullanılır.

Mobil uygulama konusunda çalışmalar bütün dünyada tüm hızıyla devam ediyor. Özellikle Android ve IOS geliştirme aşamasında kullanıcıların pratik, güvenilir ve daha hızlı işlem yapabilmesi için yeni kodlar ve yazılım uygulamaları üretiliyor. Bu aşamada yazılım firmaları tarafından birbirinden gelişmiş yeni yazılım programlarının kullanılması gerekiliyor. Yenilenen teknolojik kodlar ve özel ürünler sayesinde dünya genelinde çeşitli gelişmeler meydana geliyor. İşlerin kolaylaşmasını sağlamak, sektörel büyüme ve ilerleme, pratiklik, güven ve hızı mobilde de sağlamak için birtakım özel kod ve ürünler programlama dilleri ile ortaya çıkıyor.

Son zamanlarda pek çok kişinin programlama dilleri konusunda yeni çalışmalar yaptıklarını görüyoruz. Kod öğrenmek demek yazılım firmaları tarafından kendi mobil ve masaüstü yazılımlarını geliştirmek demek oluyor. Bunun için de yeni çalışmalar yapılıyor. Günlük hayatın en önemli gereksinimlerinden biri olan yazılımlar sayesinde internet sitelerinin ve bilişim programlarının sorunsuz bir şekilde idare edilmesi sağlanıyor. Kod öğreniminde profesyonel eğitim ve danışmanlık hizmeti almak gerekebiliyor. Bunun için de bu alanda hizmet veren ürünlere önem verilebilir.

HTML, CSS, Javascript, x Code, Python ve Java gibi çok önemli markaların programlama dillerinde en çok tercih edilen ürünler olduğunu biliyoruz. Kod öğrenmek için hangi yollar ve yöntemler kullanılabilir?

Encode

Learn to Code olarak da geçen ve mobil uygulama aşamasında da İstanbul yazılım firmaları tarafından da tercih edilebilen bu kodlamalar, Encode markası adı altında sunuluyor. Bu program aynı zamanda kodlama öğretme amacıyla da tercih edilebiliyor. Programlamaları kısa sürede öğrenebilmek için Encode kurslarına başlayabilirsiniz. Javascript programlama dilini tercih eden bu ürün, internet bağlantısı olmadan da çevrimdışı şekilde çalışıyor. Android ve IOS işletim sistemlerinde kullanılabiliyor. iPhone ve iPad için de indirilebilen bu programlama dili sayesinde günün her anında kodlama öğrenebiliyorsunuz. Mobilden de bu şekilde işlem yapılabiliyor.

Lightbod

Code Hour adıyla da indirme sağlayan bu programlama dili öğretme yazılımı ile mobil kodlamaların geliştirilmesi anlamında önemli içeriklere sahip olabilirsiniz. Genelde çocuklara kodlama öğretilmek için kullanılan bu program, son derece basit ve kullanıma sahip olması nedeniyle de rakiplerinden bir adım daha ayrılıyor. IOS ve Android için de türlerinin olmasından dolayı son zamanlarda çok fazla tercih edilen sistemlerden biri olduğunu görüyoruz. İstanbul yazılım firmaları Code Hour uygulamalarında sizlere ciddi avantajlar sağlayabilir.

Udacity

Son zamanların atağa geçen programlama dil öğretim programlarından olan Udacity, Google ile iş birliği yapması nedeniyle adını duyurmayı başardı. Burada HTML, CSS, JAVA, Javascript, Python gibi programlar kullanılabiliyor. Mobil uygulama için indirme olanağına sahip olunması da bir diğer avantajlarından biri. Mobil uygulama geliştirmek isteyen kurumların buradan yardım alması mümkün olabiliyor. Böylece daha sorunsuz, modern ve pratik mobil servislere sahip olabiliyorsunuz.

Khan Academy

Türkçe dil desteğine de sahip olan programlama dil modellerinden biri olan Khan Academy, kod ve mobil alt yapıların hazırlanmasında önemli bir yere sahip. Matematik alanında da kendini geliştiren bu marka, özellikle mobil eğitim programlamalarında yardımcı olabilecek alt yapılara sahiptir.

Udemy

Khan Academy benzerinde özel üretimlere sahip olan Udemy, mobil uygulama kodlarında bir alternatif. Mobil uygulama üreticileri son zamanlarda bu modellemeleri de kullanıyor. İçeriklerin de kolay üretilmesi dikkat çekiyor.