Telefonda parmak izi teknolojisi

Mobil teknoloji sektörünün lider oyuncusu Toshiba, Windows Mobile teknolojisiyle güçlendirilmiş akıllı cep telefonlarıyla Türkiye pazarına giriyor.

Portege G500 ve Portege G900, parmak iziyle tanıma yapan geliştirilmiş güvenlik seviyesi gibi özellikler sunuyor.

Türkiye’deki tek dağıtıcı Multimedya AŞ. olan Toshiba Mobil İletişim Bölümü, akıllı portatif cihazlar pazarına Windows Mobile teknolojisiyle güçlendirilmiş iki yeni ürününü sunuyor: Portege G500 ve Portege G900. Toshiba, bu iki ürün için, kullanıcılarına güvenli ve ofis ortamıyla bir arayüz oluşturacak Windows Mobile yazılımlarını kullanmayı tercih ediyor.

Bu iki ürün, masaüstü bilgisayarlar, laptop ve telefon arasındaki entegrasyonu sağlayarak senkronizasyon sıkıntısına son veriyor. Kullanıcılar dosya ekli e-maillerine ulaşabiliyor, mükemmel kaliteli video kayıtları oluşturabiliyor, video klip yükleyebiliyor ve çoklu ortam mesajlarını alabiliyor. Portege G500 ve Portege G900, parmak iziyle tanıma yapan geliştirilmiş güvenlik seviyesi gibi özellikler sunuyor.

Parmak izi denetimi yapan Portege G500 ve Portege G900, basit ve kullanımı kolay tarzıyla yüksek güvenlik sağlıyorlar. Bu telefonlardaki parmak izi algılayıcısı, telefon menüsü ve telefon kilidinin de kolaylıkla kullanılmasını sağlıyor.

Portege G500: 2007 ilkbaharında geliyor

Cep telefonlarında güvenle Web bağlantısı ve e-posta kullanmak isteyen bilinçli cep telefonu kullanıcıları, Portege G500’ün HSDPA ve WiFi bağlantı avantajıyla İnternet’e ve e-postalarına kolay bir şekilde ulaşabilecekler. Bunların yanı sıra PC telefon entegrasyon teknolojisi, 2.3 inçlik bir QVGA ekran ve uzun ömürlü pil desteği gibi özellikler telefonla beraber geliyor.

Portege G900: 2007 yazının başında geliyor

Şirket bilgilerini korumaya önem veren ve mobil ortamda güvenilirlik isteyen cep telefonu kullanıcılarının talepleri için, Portege G900 genişletilmiş ekranı (3 inç geniş ekran VGA), sınıfında geliştirilmiş hareket halindeyken İnternet tarayıcısı kullanabilmesi ve panoramik çalma özelliğiyle göze çarpıyor. Yüksek profilli kullanıcıların kullanabilmesi için, bu ürüne tam bir klavye, PC telefon entegrasyon teknolojisi ve WLAN, HSDPA, WiFi ve BluetoothTM bağlantısı da dahil edilmiş.

Portege G900, Outlook, Word, Excel ve Power Point’in cep telefonu versiyonları aracılığıyla, bireysel bilgisayar kullanıcılarına yardım eden küçük ekranıyla Window Mobile, Windows Mobile 6’nın yeni versiyonunu kullanacak olan ilk telefonlardan biri. Windows Mobile 6, e-postaları HTML olarak gösterebilen, geliştirilmiş takvimi, kullanıcıların işlerini daha verimli yapabilmeleri için tek bir telefonda toplanmış ileri teknolojik özelliklere sahip.