Telekom’un son transferi Cem Yılmaz

Son olarak Opet reklamlarında oynayan Cem Yılmaz Türk Telekom’a transfer oldu.

2008 yılı sonuna kadar Türk Telekom reklamlarında oynayacak olan Yılmaz, transfer için 2,5 milyon dolardan fazla para aldı

Telsim, Doritos ve son olarak Opet reklamlarında oynayan ünlü komedyen Cem Yılmaz, Türk Telekom’a transfer oldu. 2008 yılı sonuna kadar Türk Telekom’un tüm reklam ve kampanyalarında Cem Yılmaz rol alacak. Transferin duyurum toplantısında konuşan Türk Telekom Kurumsal İlişkiler Başkanı Ahter Kutadgu, 2006’nın Türk Telekom’un özelleştirilmesi sonrasında yeniden yapılanma yılı olduğunu söyleyerek, 2007’nin ise Türk Telekom’un performans yılı olacağını belirtti. Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli sanatçılardan biri olan Cem Yılmaz’ın bu süreçte Türk Telekom’a önemli katkıları bulunacağını kaydeden Kutadgu şunları söyledi: “Yılmaz, Türk Telekom’un kimliğinin yanında ürün ve hizmetlerinin tanıtımına çok değerli katkılarda bulunacak. Yılmaz ile pazar payımızı yukarı çekmeye çalışacağız. Reklam kampanyalarımız kısa süre içerisinde yayına girecek” dedi.

YOĞURDUM KARAYSA DERİM

Ünlü komedyen Cem Yılmaz ise Türk Telekom’un Türkiye’nin en önemli firmalarından birisi olmasının kendisine büyük bir sorumluluk yüklediğini ifade ederek, “İletişim projeleri dahilinde Türk Telekom’un ürün ve hizmetlerini tanıtırken reklamın soğuk yüzü olmak yerine, aynı zamanda bir Türk Telekom müşterisi olarak diğer müşterilerle bu ürün ve hizmetlerle ilgili bilgiyi paylaşan ve onları haberdar eden birisi olmayı tercih edeceğim” dedi. Yılmaz, tüketici haklarını koruyacağının altını çizerek, “Markanın dikkat çekici bir eksisi varsa, bunu reklamlarla örtmeye çalışmayacağız. Kimse ‘yoğurdum kara’ demez ama ben buna alternatifim. Kuru sloganla işimiz yok. Doğru bilgiyi tüketiciye aktarmaya çalışacağım” diye konuştu. Gazetecilerden gelen soruları da yanıtlayan Yılmaz, transfer ücretiyle ilgili olarak net bir şey söylemezken, bir gazetede çıkan ‘2,5 milyon dolar aldı’ haberini yalanlayarak, daha fazla para aldığını kaydetti.