Telekom’un yeni tarifelerinde şehiriçine indirim geldi

Danıştay’ın zamları durdurma kararı üzerine, Türk Telekom yeni tarifelerini açıkladı.

Türk Telekom’dan yapılan açıklamada, onaylanan tarife ile uzak mesafe (şehirler arası- milletler arası- GSM aramaları) görüşme ücretlerindeki yüzde 55’ten yüzde 60’a varan indirimlerin korunduğu, buna ek olarak Standart- HATT’ta şehiriçi ücretlerinde yüzde 16 oranında yeni indirimler yapıldığı belirtildi.

HesaplıHATT’taki şehir içi indirim oranının ise yüzde 10 olacağı kaydedilen açıklamada, daha önceki tarifelerde bulunmayan, ancak 1 Mart’ta getirilmiş olan StandartHATT’taki bedava gece kontörü uygulamasına son verildiği ve HesaplıHATT’a uygulanan bedava kontör sayısının 100’e indirildiği bildirildi.

ADSL’DE İNDİRİM İÇİN BAŞVURDUK

Buna karşılık, HesaplıHATT’taki gece kontörlerinin kullanımının akşam saat 22.00’den 20.00’ye çekildiği kaydedildi. İndirimlerin bugünden itibaren geçerli olduğunun belirtildiği açıklamada, Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Paul Doany’nin şu ifadelerine yer verildi: “Saniye bazlı ücretlendirmeye geçiş için başlatmış olduğumuz çalışmalarımız Telekomünikasyon Kurumu’nun bilgisinde devam ediyor. Yıl sonuna kadar bu opsiyonu Kurumun onayıyla yürürlüğe sokmak için çabalayacağız. Ayrıca, toptan ADSL ve Veri Akışı Erişimi tarifelerinde de indirim için Kuruma başvurduk.”