Televizyon kanallarının gece haberlerini dinlemeden uyumam

Ülke sorunlarına karşı aşırı hassas ve duyarlı olduğunu söyleyen Türk Sanat Müziği (TSM) sanatçısı Gönül Yazar, televizyon kanallarında saat 24.00 haberlerini dinlemeden yatmadığını söyledi.

Halen İsviçre’nin Cenevre şehrinde yaşayan ve 1968 yılında Erol Simavi ile evliliklerinde Yasemin isimli kızının bulunduğunu söyleyen Yazar, gerçek isminin ise Mürşide Gönül Özyeğiner olduğunu ifade etti.

13 yaşında iken İzmir’de bir derginin açtığı ses yarışmasında ’Ege Ses Kraliçesi’ seçildiğini dile getiren Yazar, 14 yaşında yaşını büyülterek ilk evliliğini İzmir Radyosu ses sanatçılarından Necdet Yazar’la yaptığını söyledi. İkinci evliliğini Bedii Çapa ile 3’üncü evliğini ise Hürriyet Gazetesi eski patronu Erol Simavi ile yaptığını anlatan Yazar, evinde televizyonda ’lay lay lom’, ’geyik muhabbeti’ tipi programları izlemediğini dile getiren Yazar, iyi derecede İngilizce bilmesinden ötürü BBC ile CNN International’ın haberlerini izlediğini aktardı.

TSM sanatçısı, ”Bu ülkenin havasını koklayan suyunu için her kes bu ülkenin sorunları ile yakından hem hal olmalıdır. Gazeteci kökenli birisi ile evlenmemden ötürü haber dinleme alışkanlığı kazandım. Bir işim olmazsa evde 24 saat haber televizyon kanallarının başından ayrılmam. Amerika’da ve Avusturalya’da yaşarken bile Türkiye ile ilgili haberleri yakından takip ediyordum. Eskiden magazin muhabirliği yaptığım için haberin ne zor şartlarda hazırlandığını bilirim. Haberlerde çaresiz bir kadının derdine çare olamadığım için ağlarım. Bir çok ülke gezdim ve kadını ile erkeği ile saf ve temiz bir millet görmedim.” diye konuştu.