Televizyonda cinayet itirafı

Avcılar sahilinde 30 Ocak günü ölü bulunan Medet Altun'un (28) cinayete kurban gittiği öne sürüldü.

Avcılar sahilinde 30 Ocak günü ölü bulunan Medet Altun’un (28) cinayete kurban gittiği öne sürüldü. Özel bir özel televizyon kanalındaki programa katılan Medet Altun’un evli sevgilisi Sevda A. (39), cinayeti diğer sevgilisinin işlediğini itiraf etti. Bu itiraf üzerine stüdyo bahçesinde bekleyen Hasan G. ve yayında bulunan Sevda A. polis ekiplerince gözaltına aldı.

İnşaat işçisi Medet Altun Avcılar sahilindeki kayalıkların arasında ölü olarak bulundu. Ceset üzerinde yapılan incelemede başının arkasındaki bölümde kafatasının kırık olduğu tespit edilen Altun’un düşme sonucu mu yoksa bir cisimle vurulma sonucu mu öldüğü tespit edilemeyince olay kayıtlara şüpheli ölüm olarak geçti.

Bir özel televizyon kanalında Medet Altun’un ölümüyle ilgili yapılan programdaki itiraf, olayla ilgili soruşturmanın yönünü değiştirdi. Medet Altun’un ölmeden önce sosyal medya üzerinden tanışıp gönül ilişkisi kurduğu evli sevgilisi Sevda A., katıldığı programda cinayeti diğer sevgilisi Hasan G.’nin işlediğini söyledi. Program sunucusunun; “Neler oldu?” sorusu üzerine boşanma davalı eşinden iki çocuğu bulunan Sevda A. “Bu olayı Hasan bey yaptı. Medet bana düşkündü, telefonlar geliyordu, Hasan bunu biliyordu. Seni böyle rahatsız edemez dedi, onunla görüşmeyeceksin dedi. Medet’le de konuştu. Bana sen bu işi bana bırak dedi.” yanıtını verdi.

Bu itiraf üzerine programın yayınlandığı stüdyonun bahçesinde bekleyen Hasan G., polis tarafından gözaltına alındı. Polis daha sonra halen yayında olan Sevda A.’yı gözaltına aldı.

Her iki şüpheli de sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği’ne getirildi. Sevda A., emniyete getirilişi esnasında cinayetle bir ilgisinin olmadığını söyledi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.