Telsim Hattı almak için sahte polis kimliği çıkarmış

Samsun'da bir vatandaşın ihbarı üzerine sahte polis kimlik kartı ile yakalanan şahıs, "Telsim Cep Aile hattı almak için sahte kimlik çıkardım" diyerek kendini savundu.

Sakin tavırlarıyla dikkat çeken şahsın, yapılan üst aramasında 9 mm çapında bir kurusıkı tabanca ile kendi fotoğrafının bulunduğu Erkan Üral adına düzenlenmiş bir sahte polis kimlik kartı ile Mustafa Karagöz adına düzenlenmiş sahte nufüs cüzdanı ele geçirildi.

Emniyet ekiplerine, ilk olarak adının Mustafa Karagöz olduğunu ve İstanbul’da ikamet ettiğini söyleyen zanlı, daha sonra isminin Mahmut Vural olduğunu söyledi. Kendisini görüntüleyen muhabirlerin sorusuna cevap veren zanlı, “Hat almak için sahte polis kimlik kartı çıkardım.” diyerek herkesi şaşırttı.

Güvenlik güçlerince kelepçelenen şahıs, götürüldüğü polis merkezinde gözaltına alındı. Polis, şahısın son olarak verdiği Mahmut Vural ismininde sahte olabileceğini söyledi. Gözaltına alınan şahısın sorgulaması devam ediyor.

5 gündür kaldığı otelde kendisini polis olarak tanıttığını söyleyen otel sahibi Muhammet A. Aydın, “Şahıs İstanbul’da polis olduğunu ve Samsum Emniyet Müdürlüğü’nde düzenlenen kursa katılmak için Samsun’da bulunduğunu belirtmişti” dedi. Aydın “Şahıs otelde kaldığı sürece parası günlük olarak veriyordu. O nedenle bir mağduriyetim yok” diye konuştu.