TEMA gönüllüleri Çobanköy’de 40 bin mese palamudunu toprakla bulusturdu

KÜTAHYA - TEMA Tavsanli Temsilciligi, agaç dikimine gönüllü olarak katilan ögrenci ve vatandaslarla birlikte "Çobanköy Mese Koruluguna" 40 bin mese palamudu dikti.

Kendilerine mese palamutlarini Arifler köyü Muhtari Orhan Yildiz’in tedarik ettigini kaydeden Coskun, Arifler Köyü mevkiinde yapilan çalismayla 40 bin mese palamudu toplanildiginin altini çizdi. Gönülleri agaç sevgisiyle dolu ögrenci ve vatandaslarin katilimiyla dikim çalismalarini yürüttüklerini belirten Coskun, önümüzdeki hafta itibariyle ceviz dikmek için de bir çalismalarinin olacagini anlatti. Yapilacak çalismaya halkin tüm kesimlerinden katilim beklediklerini vurgulayan Coskun, agaç dikmenin sevincini ve güzelligini mutlaka ömürde bir defa olsun yasayin çagrisinda bulundu.

Çobanköy Mese Korulugunda yapilan agaç dikme çalismasina Tavsanli Imam Hatip Lisesi ögrencileri, Tavsanli Türe Dershanesi Ögrencileri ve gönüllü vatandaslar katildi. Ilk kez agaç dikmeye gelen ögrenciler mese palamutlarini 3’erli olarak açtiklari çukurlara birakmanin sevincini yasadi.

Havanin soguk olmasina ragmen dikim isin yarida birakmayan ögrenciler, çalisma sonunda hatira fotografi da çektirdi. Ögrenciler, TEMA’nin önderliginde yapilan çalismalara katildiklari için mutlu olduklarini dile getirdi.