Temizlikçi Dikiş Atarsa

Temizlikçinin dikiş attığı hastaneye soruşturma açıldı. Taksim İlkyardım Hastanesi'nde temizlik görevlilerinin yardımcı sağlık personeli gibi çalıştığının tespit edilmesi üzerine İl Sağlık Müdürlüğü soruşturma başlattı.

Taksim İlkyardım Hastanesi’nde temizlik görevlilerinin yardımcı sağlık personeli gibi çalıştığının tespit edilmesi üzerine İl Sağlık Müdürlüğü soruşturma başlattı.

Star TV’de yayınlanan Deşifre programında ortaya çıkan sağlık skandalında, bir temizlikçinin acil serviste bir yaralıya dikiş attığı görülüyor. Gizli kamerayla çekilen görüntülerde başka bir temizlik görevlisi, intihar amacıyla ilaç içen hastanın midesini yıkadığı için doktor tarafından takdir ediliyor, başka bir işçi ise ortopedi servisinde doktorun imzasını taklit edip kaşe basarak, hastayı röntgene gönderiyor. Konuşmalardan temizlik görevlilerinin yeterli sağlık personeli olmadığı için doktorlara yardım etmek zorunda kaldığı anlaşılıyor. Geçtiğimiz günlerde İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri şu açıklamayı yapmıştı: “Hemşire ve yardımcı personel açığı had safhada. Uzun süredir bakanlıktan personel istiyoruz. Ancak şimdiye kadar olumlu cevap alamadık.”