Temsili seçim sandığı yaktı!

Mersin'de, yaptığı tek kişilik eylemleriyle 'süper vatandaş' olarak tanınan Emin Kocaaslan, erken seçim isteyenleri protesto etmek için temsili seçim sandığı yaktı.

Metropol Miting Alanı’nda eylem öncesi açıklama yapan Kocaaslan, seçimlerin ülkeye 150 milyon YTL’ye mal olduğunu ve erken seçim ile devletin zarara uğratıldığını söyledi.

Halkın gündeminde terör, hırsızlık, kapkaç ve fuhuş gibi çeşitli yasadışı işlerin yer alırken bazı siyasi partilerin gündeminde erken seçim isteklerinin yer aldığını öne süren Kocasalan, “Halk, erken seçim isteyen siyasi partileri, erken seçim için mi seçti? Olası bir erken seçimde halk sandığa gitmez, gitse dahi oylarını erken seçim isteyen siyasi partilere vermez. Erken seçimi gündemden çıkarmak için ve devletimizi 150 milyon YTL seçim zararına sokmamak için, sembolik olarak seçim sandığını yakacağım” diye konuştu.

Erken seçim isteyen bazı siyasi partilere seslenerek yazdığı şiiri okuyan Kocaaslan, daha sonra üzerindeki gömleğini ve şapkasını da çıkararak, yanında getirdiği temsili seçim sandığını yaktı.