Temsili vali çocuk haklarının geliştirilmesini istedi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Adana Valisi İlhan Atış'ın makam koltuğuna oturan ilköğretim öğrencisi, çocukların sağlık, eğitim ve yaşam haklarının en iyi şekilde korunup gözetilmesini istedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Adana Valisi İlhan Atış’ın makam koltuğuna oturan ilköğretim öğrencisi, çocukların sağlık, eğitim ve yaşam haklarının en iyi şekilde korunup gözetilmesini istedi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında AGİAD İlköğretim 4. Sınıf Öğrencisi Beyza Tezcan, valinin makamına oturdu. Okuldan valilik makam aracıyla alınan Vali Tezcan, makam koltuğuna oturduktan sonra yaptığı konuşmada, bir günlüğüne de olsa böyle bir makamın ağırlığını hissettiğini, Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık hedefine ulaşmak için çaba göstereceğini söyledi.
Basın mensuplarının son günlerde yaşanan olaylarda çocukların kullanıldığını, hatırlatması üzerine temsili vali Tezcan, “Sokaklardaki çocuklar sosyal hizmetlere ait yurtlara alınırsa bu olaylarında biteceğine inanıyorum” diye konuştu. Tezcan, daha sonra Milli Eğitim Müdürü, Emniyet Müdürü, İl Jandarma Alay Komutanı’nı arayarak şehrin sorunları hakkında görüş alışverişinde bulundu.
Adana Valisi İlhan Atış, koltuğuna oturan Tezcan da büyük bir ışık gördüğünü belirterek, kendine güvenin olmasının çok sevindirici olduğunu vurguladı. Çocuklardan şiddet ortamlarından uzak durmaları tavsiyesinde bulunan Vali Atış, konuşmasının ardından Tezcan ve beraberinde gelen arkadaşları ile öğretmenlerine çeşitli hediyeler verdi.