Temsili Vali’den kurum amirlerine talimat yağmuru…

Van Valisi Mehmet Niyazi Tanılır'ın 20 dakikalık temsili yetkilerini alan Şempaş İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Gülistan Tuncer isimli öğrenci kurum amirlerine talimatlar yağdırdı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Sempaş İlköğretim Okul Müdürü İhsan Sezer, Türkçe Öğretmeni Ümit Sağlam ve okulun 8’inci sınıf öğrencilerinden Gürkan Alataş ile Gülistan Tuncer Van Valisi Mehmet Niyazi Tanılır’ı makamında ziyaret ederek çiçek verdiler. Vali Tanılır’a ayrıca okulun 7’nci sınıf öğrencisi Erdal Aslan’ın yaptığı karakalem portresini de hediye etti. Tanılır, daha sonra temsili olarak makamını ve yetkilerini kız öğrenci Gülistan Tuncer’e bırakarak misafir koltuğuna oturdu. Oldukça heyecanlı olduğu gözlenen Tuncer, ilk önce makamına kabul ettiği misafirlere çay ikramında bulunduktan sonra sorunlarını dinledi.

Sempaş İlköğretim Okulu’ndan gelen idareci ve öğrencilerin “Okulumuzda bilgi teknoloji sınıfı, fotokopi ve data showumuz yok. Ayrıca okulumuza gelen öğrenciler yolların çok bozuk olması sebebiyle büyük sıkıntı yaşıyorlar. Okulun çevre düzenlemesi başta olmak üzere spor yapmak için tesis yok” taleplerini dinleyen temsili Vali Gülistan Tuncer, teknoloji sınıfının biran önce hizmete girmesi için Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Gıyasettin Subay’la yollar ve çevre düzenlemesinin yapılması için de Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Çalım’la görüşerek Sempaş İlköğretim Okulu’nun sorularını iletti.

Temsili Vali, daha sonra Özel Kalem Müdürü Köksal Öztürk’ü makamına çağırtarak Sempaş İlköğretim Okulu’nun fotokopi ve data show ihtiyacın da valilik tarafından karşılanması talimatını verdi.

20 dakikalık temsili Vali olarak görev yapan Gülistan Tuncer, “Valilik gerçekten çok zor bir görev” dedikten sonra makamı gerçek sahibi olan Mehmet Niyazi Tanılır’a devretti. Tanılır da, günün anısına öğrencilere hikaye kitabı, kalem takımı ve Van Valiliği’nin tantım amacıyla bastırdığı CD ve broşürlerini hediye etti. Günün anısına çekilen fotoğrafların ardından Sempaş İlköğretim Okulu temsil heyeti Valilikten ayrıldı.