TEOG Mardin birincisi Anafen’den

8.sınıf Temel Eğitimden Orta öğrenime Geçis Sınavında (TEOG) Mardin birincisi Anafen Dershanesi öğrencisi " Sevdenur Kurt oldu.

8.sınıf Temel Eğitimden Orta öğrenime Geçis Sınavında (TEOG) Mardin birincisi Anafen Dershanesi öğrencisi ” Sevdenur Kurt oldu.

Konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Anafen Dershanesi Müdürü Fatih Aydurmuş, TEOG sınavında Mardin birincisinin Anafen Dershanesi öğrencisi Sevdenur Kurt olduğunu açıkladı. Sevgi Çiçeği Anafen Dershanesi olarak 1992 yılından itibaren Mardin’de başarı ile faaliyet gösterdiklerini belirten Aydurmuş, 6 şubesi ile başta Fen liseleri, sosyal bilimler lisesi, anadolu öğretmen lisesi, anadolu liseleri ve özel liselere öğrenci yerleştirmeye devam ettiğini söyledi.

Mardin’de her sene yetiştirdiği öğrencilerin kazandıkları başarılarla isminden sık sık söz ettiren Fem Dershaneleri bu yıl da Mardin birincisi çıkartarak büyük bir başarıya imza attığını ifade eden Aydurmuş, “Mardin genelinde Anafen Dershanesi olarak 2013 SBS’ de ilk 10’da 9 öğrenci çıkartarak büyük bir başarı sağladık. Bu sene yapılan TEOG Sınavında bireysel ve kitlesel başarımızı taçlandırdık. TEOG’ta 2 Türkiye birinciliği çıkardık.Başta aileleri olmak üzere öğrencilerimizin bu başarısında emeği geçen tüm velilerimize, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi
CİHAN