TEOG Türkiye birincisi Konuralp’te

Ortaöğretime Geçiş Sınavı'nda (TEOG) Özel Konuralp Ortaokulu öğrencisi Yiğit Saygılı bütün branşlarda ve tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincisi oldu.

Ortaöğretime Geçiş Sınavı’nda (TEOG) Özel Konuralp Ortaokulu öğrencisi Yiğit Saygılı bütün branşlarda ve tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincisi oldu.

Başarılı öğrencinin velisi Hakkı Saygılı, elde edilen başarının tesadüf olmadığına işaret ederek, “Bu başarıda okulumuzun ve öğretmenlerimizin büyük desteklerini ve emeğini gördük. Emeği geçen bütün idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca bu başarıda büyük emeği olan okulumuza devam kararı aldık. Bundan sonraki eğitim öğretim hayatımıza Özel Konuralp Fen Lisesi nde devam edeceğiz.” dedi.

Özel Konuralp Koleji Ortaokul Müdürü İsmail Gülen, “Öğrencilerimiz okulda sınavlara en iyi şekilde hazırlanıyor. Elde edilen başarı bu çalışmaların ürünüdür. Okulumuz yıllardır devam eden SBS başarılarına bir yenisi daha eklemiş oldu. Geçtiğimiz yıl da yine öğrencilerimiz Kütahya birincisi olmuştu. Şimdi ise öğrencilerimiz Türkiye birinciliği elde etti. Öğrencimizi tebrik ediyor, emeği geçen bütün öğretmenleri, ailesi ve arkadaşlarını kutluyorum.” ifadelerini kullandı. CİHAN