Terim: “Ayrım yapmadık!”

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, basında çıkan "Meclis’te 550 milletvekili var ama Fatih Terim tek" açıklamasının saptırıldığını belirtirken, sakat futbolcular hakkında bilgi verdi ve aday kadroya çağrılmayan futbolcuların açıklamalarına

Terim, “Onlardan 550 tane var. Fatih Terim tek” yazıldı. Bu çarpıtılmış lafı düzelteyim. Ağzımdan çıkmayanları yazdılar yine. Kastettiğim benim pozisyonumda bir kişi var yani bir tane teknik direktör var demek istemiştim. O kişi kamuoyunda ulu orta yıpratılmaz. Bugün Milli Takım’ın başında Terim olur. Yarın Ahmet olur, Mehmet olur. Ben bu makama saygımı gösterdim. Bazı arkadaşlar bunun kolayına kaçtı”

“Kadroya çağrlmayan oyuncuların yakınmaları bizi sevindiriyor. Milli takımın üst düzey bir yer olduğunu gösteriyor. Bu şikayetler bizi sevindiriyor çünkü bu futbolcular Euro 2008’de oynamak istiyor”

“Volkan hazır gibi. Gökhan Zan da maç içerisinde ne yapacak. İyi gözüküyor. Hamit’te de sıkıntı var. Servet ve Gökhan Gönül’de de. Sevindirici olan ise hepsinin yetişmek için kararlı oluşu. Bazı arkadaşlarımızın ligden yıpranmış bir vaziyette çıktığını söylememiz gerekir”

“Milli takım açıklandıktan sonra dünyanın her yerinde kadoya alınmayan futbolcular hakkında konuşulur ama belli bir süre sonra biter bu tarz konuşmalar. Biz de ise devam ediyor hala. Burada bu konuşmalar Milli takıma çağrılan oyunculara saygısızlıktır. Yarın 26’yı 23’e indirmek zorunda kalacağız. Milli takımla aramıza mesafe koymayalım. Şu takımdan bu takımdan diye ayrım yapmadık. Hala uzatmanın ne faydası var bunu anlamış değilim”

“Beklentilere cevap vermeye çalışacağız. En zor maç kazanamadığımız maçtır”