Terim Milli Takım’la sözleşme imzaladı!

Fatih Terim, Yıldırım Demirören ile Milli Takım'ı 5+2 yıl çalıştırmak için sözleşme imzaladı.

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim, memleketi Adana’da, Futbol Fedarasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile Milli Takım’ı 5+2 yıl çalıştırmak için sözleşme imzaladı.

Demirören, imza törenindeki konuşmasında, Terim’in Adana’da ilk defa Milli Takım’ın hocası olarak takımın başında çıkmasının yönetim kurulu açısından bir ayrıcalık olduğunu belirterek, “Hocamızla yaptığımız görüşmeler sonucunda zorla kendisini ikna edebildik. İkna etmek için konuştuğumuz konu ne servet ne de maddiyattı. Hocamızın ağzından bir laf çıkmıştı. Türkiye hocamızın yapısını bilir. Mayısa kadar imza atmayacağım demişti. Bize göre de haklıydı ancak bir kurumda işler hergün yürüyor. Yürümesi de gerekiyor, bekleyen çok işimiz. Onun için yönetim kurulu olarak hocamızı ikna ettik.” dedi.
Demirören Terim’le 5+2 senelik mukavele imzaladıklarını iki senenin opsiyonunun federasyonda olduğunu bildirdi. Demirören, “Belki Avrupa’da ilk defa bu kadar uzun bir vade. Bunun sebebi 90 yıllık federasyon tarihinde 57 hocanın değişmesi. Ortalama istatistiklere baktığımız vakit 1,6 sene ancak bir hoca kalıyor. Başarıda gelmiyor. Hocamıza teşekkür ederiz.” diye konuştu.

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim ise iki gündür Demirören’e yok demekten üzüntü duyduğunu ancak bugünkü son yaptıkları toplantıda sözleşme imzalamaya karar verdiğini bildirdi. Terim, “Futboldaki önümüzdeki yıllarda yapılacak reformları başkan, yönetimimiz ve bizlerle beraber yapmaya karar verdik. İnşallah Türk futbolunun geleceğini çok güzel bir şekilde inşa ederiz. Allah yolumuzu açık etsin. Kendilerine bana gösterdikleri güven alaka dolayısıyla teşekkür ediyorum. İnşallah ülkemizin her daim bulunması gereken istediğimiz gerek Avrupa gerek Dünya şampiyonasında olmayı hedefleyeceğiz. Ama daha da önemlisi Türk futbolunun yapı taşlarını birer birer çok istikrarlı bir şekilde çok doğru bir şekilde inşa etmeye özen göstereceğiz. Türk futboluna hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

Demirören, bir gazetecinin Terim’in alacağı ücret konusunda ise şöyle dedi: “Yıllık ücreti hocamız ve yönetim kurulu olarak imza maddesi hariç bütün şartları bana bıraktı. Biz de gerekli maddeleri yazdık yönetim kurulu olarak. Bunu benim açıklamam doğru olmaz. Hocamız istediği gün kendisi ne zaman, nerede isterse, beraber yaparız.”

Bir gazetecinin “Galatasaray yönetimi zaman zaman federasyonu eleştirerek hocamız bizim kontrolümüz dışında gitti yönünde eleştir var” şeklindeki sorusuna ise Demirören, “Fatih Terim gibi bir hoca bir yönetimin istemi dışında gidiyorsa o yönetimin kendisi suçludur. Yönetimin kendini suçlaması lazım.” diye yanıt verdi. Terim ise “Hakikaten maça giderken güzel bir soru sordun. Sana tavsiyem onlara sor bir daha.” dedi.