Terim: Zemin her iki takım için de zorluydu

Fatih Terim, Eskişehirspor'la zorlu ve güzel bir karşılaşma gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Eskişehirspor'la zorlu ve güzel bir karşılaşma gerçekleştirdiklerini ancak maçın oynandığı Atatürk Stadı'nın zemininin iki takım için de zorlu olduğunu vurguladı. Terim, oyunda sakatlanan Gökhan'ın durumunun ise yarın netleşeceğini dile getirdi.

Eskişehirspor'la golsüz berabere kaldıkları maçın ardından konuşan Terim, Burak Yılmaz'ın transfer konusuyla ilgili olarak, "Burak konusu epeydir devam ediyor ancak şu anda öyle bir niyetimiz yok. Öyle bir şey olursa paylaşırım. Bruma ile uzun zamandır görüşüyoruz. Görüşmeler sürüyor. Bu hafta her şey belli olur" dedi.

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki grubuyla ilgili olarak da konuşan Terim, "Zorlu bir kura çektik. Real Madrid ve Juventus, şampiyonlar liginin iki şampiyonu. Kopenhag da sert bir takım. Buradaki görüntümüzün çok dışında olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Oyuncularım daha fazla koşup mücadele edecek. Yüksek seviyeden oynayacaklar. Onu da başaracak takımımız. İlk turlarda güçlü rakiplerle karşılaşmazsanız daha sonra karşılaşacaksınız" ifadelerini kullandı.

Hem Galatasaray hem de A Milli Takım'ı çalıştıracak olmasıyla ilgili soruları da cevaplandıran Terim, "Çok büyük beklentiler içinde olmamak lazım. Ülkenin, Milli Takımı'na hiç yardım etmediği kadar yardım etmesinin en önemli zamanıdır. Hep birlikte bu işi en iyi şekilde geçireceğiz. Buradan benim büyük beklentim, Milli Takım'a Türk insanı yardım edecek" diye konuştu.