Terim; ‘Zorluklardan başarıyla çıkmak keyif verir’

Fatih Terim, FIFA Disiplin Kurulu'nun verdiği 6 maçlık tarafsız sahada seyircisiz oynama cezasının ağır bir karar olduğunu yineleyerek," Ancak biz oynayacağımız 12 maçı da bu şekilde oynayacakmış gibi hazırlacağız" dedi.

Federasyon Yönetim Kurulu’nun kendisiyle devam etme yönünde almış olduğu kararı “Hayırlı olsun” şeklinde değerlendiren Terim, yeni dönemde Milli Takım’daki konumu ve görevleriyle ilgili herhangi bir değişikliğin olmayacağını kaydetti.

FIFA Disiplin Kurulu’nun Türkiye – İsviçre maçının ardından yaşanan olaylardan dolayı A Milli Takım’a verdiği 6 maçlık tarafsız sahada seyircisiz oynama cezasının çok ağır bir karar olduğunu yineleyen tecrübeli çalıştırıcı, “İşimizin zor olacağı ortada. Ağır bir karar oldu. Ancak ağır şartlardan ve büyük zorluklardan başarıyla çıkmak keyif verir” diye konuştu.

Ekip arkadaşlarıyla birlikte FIFA’nın vereceği her türlü karara karşı önceden strateji belirlediklerini kaydeden başarılı çalıştırıcı, şöyle devam etti:

“Ekibimizle beraber verilecek her türlü cezaya göre hazırlık yaptık. Bugün öğleden sonra tekrar bir araya gelip durum değerlendirmesi yapacağız. Ayın 16’sında İstanbul’da fikstür belirleme toplantımız var. Burada stratejimizi belirleyeceğiz. FIFA, fikstürün bu ayın sonuna kadar belirlenmesini istiyor. Bu ayın sonuna kadar bir anlaşma çıkmazsa mart başında kararı kendileri verecek.”

Kendileri için önemli olanın hangi tarihte, kiminle ve nerede oynayacakları olduğunu kaydeden Terim, “Maçlarımızı nerede oynayacağımıza henüz karar vermedik. A, B ve C formülleri incelendi. En kısa sürede kiminle nerede oynayacağımızın kararını verip son noktayı koyacağız” açıklamasında bulundu.

Grupta oynayacakları maçların çok çekişmeli geçeceğini kaydeden başarılı çalıştırıcı, oynayacakları ilk 4 maçı Türkiye’ye almak istediklerini kaydetti.

Bir gazetecinin, “İsviçre medyası sizin ceza almamanıza oldukça tepkili. Siz bu tepkileri nasıl karşılıyorsunuz” şeklindeki sorusuna Terim, şu cevabı verdi:

“FIFA sorumlu olarak gördüklerine ceza verdi. Ama bunların içerisinde benim ismim yok.”