Termal güzeli seçilecek

Termal turizminin tanıtılması amacıyla Denizli'de, Türkiye Termal Kraliçesi ve 1. Dünya Termal Güzellik Kraliçesi yarışmaları yapılacak.

Özellikle termal merkez konumundaki Denizli’nin dünyaya tanıtılması için 28 Ekim 2006 tarihinde, Türkiye Termal Kraliçesi (Miss Termal Queen Of Turkey) ve 24 Mart 2007 tarihinde 1. Dünya Termal Güzellik Kraliçesi (Miss Termal Queen Of World) Pamukkale Thermal Hotel Pam’da yapılacak yarışmayla seçilecek.

Organizasyon Komitesi, Türkiye ve dünya güzellik yarışmaları hakkında bilgi vermek için basın mensuplarının karşısına çıktı. Organizasyonun Onursal Başkanı Süha Özgermi yaptığı konuşmada, Denizli’deki sağlık merkezlerinin herkese duyurulması gerektiğini, Türkiye ve Dünya Termal Güzellik yarışmalarının tanıtım açısından iyi bir fırsat olacağını belirterek, “Denizli, sağlık turizmi bakımından dünyanın en iyi imkanlarına sahip illerinden biridir. Buraya hasta gelen iyi gider. Dolayısıyla buranın mutlaka dünyaya tanıtılması gerekiyor.” dedi.

“Miss Termal Queen Of Turkey” yarışmasının yaklaşık 500 kişilik davetli topluluğunun katılımıyla gerçekleştirileceğini kaydeden Özgermi, “Güzeller burada bulundukları süre içerisinde Denizli’nin doğal ve tarihi güzelliklerini görme şansı bulacak. Seçilen Türkiye Termal Kraliçesi ve diğer unvanlara layık görülen kızlar, derecesine göre ödüllendirilecek. Seçilen Türkiye Termal Kraliçesi’nin de katılacağı “Miss Termal Queen Of World” yarışması ise 24 Mart 2007 tarihinde yine Pamukkale Thermal Hotel Pam’da yapılacak ve yaklaşık bin davetli katılacak. Bu yarışmada da Dünya Termal Güzellik Kraliçesi belirlenecek.” diye konuştu.

30 ülkeden güzelinin yarışmaya davet edildiğini bildiren Özgermi, yarışmanın jüriliğine Fenerbahçe eski başkanlarından Ali Şen, Galatasaray eski başkanlarından Alp Erman, Denizlispor Başkanı Ali İpek ve Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci’nin davet edildiğini açıkladı. Özgermi, yarışmada ayrıca uluslararası yarışmalarda da görev alan jürilerin yer alacağını dile getirdi.