Terör örgütü bu yıl hortlama peşinde

Elazığ Valisi Muammer Muşmal, terör örgütünün bu yıl hortlama peşinde olduğunu belirterek, halkın bu konuda uyanık olması gerektiğini vurguladı.

Vali Muşmal, burada son günlerde yeni terör olaylarıyla gündeme gelen PKK terör örgütünün yeni girişimler peşinde olduğunu vurgulayarak, “Terör kanla beslenmektedir. Bu şer güçler yeni olaylarla beslenip ayakta durma peşindeler. Ama unutulmamalı ki bunlar halkın desteği olmadan ayakta duramazlar.” dedi.

Elazığ halkının hiçbir zaman ülkeyi karıştırmak isteyen bu şer güçlerin destekçisi olmadığının altını çizen Vali Muşmal, “Halkın desteği olmadan hiçbir düşünce ve örgütün yaşaması mümkün değildir. Son günlerde yaşanan polislerimizin şehit düşmesinde ne yazık ki halkın desteğinin olduğu anlaşılıyor. Her zaman kalabalık olan yerler o an sakin bir konumda bu da desteği gösteriyor.” diye konuştu.

“Elazığ halkının bu tür şer güçlere destek vemediği için kendilerine teşekkür ediyorum.” diyen Vali Muşmal, bu olayların Elazığ’da olmayacağını herkes bilir. Sadece bunların amacı terör olaylarının burada da olabileceğini göstermek isteyebirler. Bundan dolayı herkes uyanık olup, bu tür şer güçlere fırsat vermemeli.” şeklinde konuştu.

Muhtarlar, valiye daha çok yol, su, elektrik, doktor ve kanalizasyon gibi istekler iletti. Ayrıca ağaçlandırma konusuna önem verdiklerini vurgulayan Vali Muammer Muşmal, herkesin en az 2 ağaç dikmesinin gerektiğini istedi.

Bu arada salonda bulunan Ağın Belediye Başkanı Mustafa Yentür ile Akpınar Mahallesi Muhtarı Mehmet Karaman arasında hizmet verilmediği gerekçesiyle tartışma yaşandı. Muhtar Mehmet Karaman, Belediye Başkanına oy vermediklerinden dolayı kendi mahallesine hizmet edilmediğini dile getirdi. Belediye Başkanı Mustafa Yentür ise, kendisinin hiçbir zaman siyasi yönden hizmet anlayışı gütmediğini belirterek, seçimi kazandığı gün rozetini çıkarıp halkın hizmetine ayrım gözetmeksizin koyulduğunu söyledi.

Toplantıda muhtarların yanısıra Kaymakam Mustafa Kılıç, Jandarma Kıdemli Albay Ali Ergülmez de hazır bulundu.