Terör örgütü PKK karşıtı site çökertildi

Terör örgütü PKK karşıtlığıyla bilinen Osman Öcalan ve Nizamettin Taş'ın kurdukları Kürdistan Demokrat Yurtsever Parti'sinin (PWD) sanal alemdeki internet sitesi çökertildi.

Bir benzin istasyonunda arabasına düzenlenen bombalı saldırı sonucu öldürülen Kani Yılmaz için PWD, “Kani ile Sabri’nin Katledilişlerini Kınıyorum” başlıklı bir imza kampanyası başlatmıştı. Bunu kabullenemeyen PKK, karşıtının sitesini çökertti.

‘www.nasname.com’ adresinden yayın yapan sitenin Yayın Editörü Şükrü Gülmüş imzasıyla konuya ilişkin yapılan açıklamada şu görüşlere ver verildi: “Sevgili okuyucularımız, sitemize yapılan yoğun saldırılardan dolayı barınacak Hosting şirketi bulamıyoruz. Sitemizi yayınlayacak ve koruyabilecek server bulamadığımızdan dolayı yayınımıza bir süre ara vermek zorundayız. Selam, sevgi ve saygılarımızla.”

Daha önceleri Osman Öcalan ve beraberindeki 26 kişi, PKK’dan neden ayrıldıklarını bu siteden açıklamışlardı. Yıllarca örgütün üst düzey yöneticisi olarak çalıştıklarını anlatan Osman Öcalan, Hıdır Yalçın, Nizamettin Taş, Hıdır Sarıkaya, Halil Ataç’ında aralarında bulunduğu 26 kişi şu görüşlere yer verdi: “PKK’nın Kürtlük’ten uzaklaşması, İmralı’nın kontrol altında mücadeleye müdahaleleri ve örgütün gerek Kürt birliği, gerekse demokratik dünya ile ilişkilere zarar veren politikalarını red ederek örgütten ayrıldık. Halkımızın özgürlüğünü ve adaletli bir çözümün yolunu, PWD’nin geliştirmek istediği ulusal birlikte görmekteyiz.”